Jump to content
Sign in to follow this  
Navigator®

Tm Net Nak Block P2p, Torrent>

Recommended Posts

huhuh 218 gak best .. aku dpt 103 kBps down guna bitcomet ..dpt2 60-219 ... ayark :(

main online game pun dpt ping best guna 218...

Edited by hampeh

hehe.. baru korang nak tau...

kazaa resurrection?? racam macam tengok citer preditor lak....

Assalamualaikum...

Tak adil dan aku bangkang pasal block2 torrent ni.

Pemakai torrent makan bandwidth banyak ?

Purata pemakai torrent dapat 50kbps je TMnet oi..

Tapi apsal tak marah orang yg dok streaming TV dok streaming blue ke

atau dok bukak myspace atau friendster yg ada streaming video n mp3 tu

teknologi dah berubah la Tmnet .. Harap sedar ..

Zaman 1995 nak wat web kena consider bape lame web tu nak bukak kalo smp 10kbps tu memang lame la nak bukak. Tapi ble dah maju skang orang dah letak flash dok letak video.

So bandwith tu jangan kedekut laaa... Malaysia ni hanyalah negara miskin dunia ketiga dan paling juga yang paling kaya diantara dunia ke-3. So kalau anda limitkan menda ni, masyarakat kita akan jadi masyarakat miskin ilmu pengetahuan..

MASIH RAMAI PENGGUNA TMNET DITIPU OLEH IKLAN ANDA. 1 Mengabit per sec konon

MASIH RAMAI PENGGUNA TMNET TAK TAHU 1 Megabit = 100 Kilobyte per sec

MASIH RAMAI PENGGUNA TMNET BAYAR UNTUK 1mbps tapi dapat 3 Kbps

Assalamualaikum...

Zaman 1995 nak wat web kena consider bape lame web tu nak bukak kalo smp 10kbps tu memang lame la nak bukak. Tapi ble dah maju skang orang dah letak flash dok letak video.

So bandwith tu jangan kedekut laaa... Malaysia ni hanyalah negara miskin dunia ketiga dan paling juga yang paling kaya diantara dunia ke-3. So kalau anda limitkan menda ni, masyarakat kita akan jadi masyarakat miskin ilmu pengetahuan..

Wah!! ni betul2 marah ni!!

ramai ke pengguna tu? bukan dia sorang je? tolong jangan libatkan aku sekali dalam "ramai pengguna" tu sebab aku tak terbabit. connnection aku cantik je ni. waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah ah ah ah ah ah ahaha lariii (stail apek crap)

p/s: rupanya 1Mbps = 100KBps. conversion jenis apa la dia pakai ni. ohkohkohkohkohkoh

1Mbps=100KBps? khokhokhohkohkho...aku pun baru tau...mana kau dapat tau tu?

tapi secara teorinya 1Mbps tu sebenonye 128KBps...lagi banyak la plak...rugi oi kalo speed korang cam kura...

aku pun xtau apa problem korang...aku relek jek toron...

1Mbps dapat 3KBps?...tipu...takkan la teruk sangat...bw ko terlebih kat mende lain la tuh...

papepun...TM sux (sesape kat TM tu bukan korang sux tapi company korang yang sux...member aku yang cakap bukan aku)

1Mbps=100KBps? khokhokhohkohkho...aku pun baru tau...mana kau dapat tau tu?

tapi secara teorinya 1Mbps tu sebenonye 128KBps...lagi banyak la plak...rugi oi kalo speed korang cam kura...

aku pun xtau apa problem korang...aku relek jek toron...

1Mbps dapat 3KBps?...tipu...takkan la teruk sangat...bw ko terlebih kat mende lain la tuh...

papepun...TM sux (sesape kat TM tu bukan korang sux tapi company korang yang sux...member aku yang cakap bukan aku)

mmg dah block pon.. :angry:

hahaha...bincang pasal broadband nie...member aku pernah gi tau dulu masa awal 2000-an dia blajar kat korea. Home user punya speed tak silap aku 10Mbps untuk penguna rumah je...bertapa lajunye kelajuan bokban diaowang.. rasanye kat thailand lagi murah dari malaysia... contohnya dial-up kat sana... sekali dial je...dia caj... nie yang aku dapat info dari member aku....

Tm nie cuma mau ada persaing je..baru dia tahu kelemahan diaowang.... try ada Company2 lain yang membangunankan seiringan dengan kepesatan dunia ICT disertakan dengan kelajuan serta servis yang terbaik dari TM. baru nak nampak kelemahan diaowang kat mane

http://geminigeek.com/blog/archives/2007/0...y-peer-problem/

http://geminigeek.com/blog/archives/2006/1...reamyx-is-slow/

Assalamualaikum...

gua respek sama lu!

aku pun bangkang dgn throtle2 ni..apa dia ingat kita main tenet free ke!? kami bayar la!!!

kalau bg free lain la citer, nk throtle abih pun ko punya pasal la!!!

dah la connection tempat aku mcm *(@&!#*&@#

buat report pun mcm curah air kat daun keladi, tanya tech dia pun x bleh nak buat apa2..ini tech ke atau ape?

kalo tech xleh nak buat apa baik pi jual burger!

aku pakai speed 1mb tp mcm 512kb jer..

aku pun bangkang dgn throtle2 ni..apa dia ingat kita main tenet free ke!? kami bayar la!!!

elelelelele. citer macam bayo RM3000 sebulan jeks nak kecoh. abeh corporate user yang bayo ribu² sebulan tuh yang ngko dah choke bandwidth derang tuh aper citer? saper lagik mahai bayo? taknak throttle kalu bayo amek ler enterprise package yang RM618 sebulan tuh, paihtuh baru bleh bising kalo ngko nyer bandwidth kene capped. ok?

abeh corporate user yang bayo ribu² sebulan tuh yang ngko dah choke bandwidth derang tuh aper citer? saper lagik mahai bayo?

aku tak paham btol la dgn makan bandwith nih

cthyner lah

kalo aku donlot setiap masa dengan maximum speed yg aku dpt 60kbs

so org len bleh lembab ke?bkn nye takde limit speed...speed aku xdenyer jadik 500kbs kalo gune toreng pon

org len pon dpt 60kbs gak bg pakej 512

coporate speed max len2..byr pon len....

plik2

elelelelele. citer macam bayo RM3000 sebulan jeks nak kecoh. abeh corporate user yang bayo ribu² sebulan tuh yang ngko dah choke bandwidth derang tuh aper citer? saper lagik mahai bayo? taknak throttle kalu bayo amek ler enterprise package yang RM618 sebulan tuh, paihtuh baru bleh bising kalo ngko nyer bandwidth kene capped. ok?

lu ckp mmg la cantek mat pasal lu tak kena..

mmg la aku bayar x mcm diorg sampai ratus2, even aku bayar only RM88/month tp aku rasa tu dah cukup byk sbb aku ni dr golongan yg susah..aku bukan dr family yg kaya2...

kalo p2p pun bukan nye tiap kali aku download aku dpt sampai lebih dr pakej 1mb cth sampai 150Kb/s ke tp aku download ikut pakej aku, ikut apa yg aku bayar so aku rasa aku ada hak nk pertikaikan... Customer Is Always Right!

sapa x menyirap, bayar RM88 sebulan tp leh download area 10Kb/s jerk apa kes bai.. apa ingat kami apply pakej 1mb ni pasal nk bukak website je ke? kalo takat nak buat bukak website je baik pakai dail-up aje bai..

start dari ko pakai streamyx mmg dapat 10kb/s ke? rasenye baik ko tepon cust care. kalo ko bebel sorang2 kat sini, habuk pun tak dapat.

kalo modem tu blom set router mode, wat la dulu. spec pc pun cantik2 kan sikit.

p2p tu bkn macam direct donlod. kalo nak semuanya 150kb/s, ko keje la ngan tmnet. cakap kat owner tmnet tu, ko nak duduk dalam bilik server. bayar 88 tiap2 bulan.

taklah, lepas dpt berita ttg TM mula throtle peer luar..so dr situ la aku kena... kalo peer dlm okla mcm jiwang toron tu.. tpon custcare pun yg diorg buat reset port je x abih2... aku dah call byk kali dah, suma reset port jerk.. spec pc xde masalah aku rasa coz sblm ni tenet aku ok tp lepas aku dgr proses upgrade dr TM dulu terus down tenet aku.. downstream dlm modem x sampai 1024 utk pakej aku pakai 1mb.. aku dpt downstream dlm 800kbps jer :(

aku bukan ler nak harap dpt speed mcm tu tp at least aku dpt apa aku langgan cukuplah...

taklah, lepas dpt berita ttg TM mula throtle peer luar..so dr situ la aku kena... kalo peer dlm okla mcm jiwang toron tu..

yes you are right my friend. tmnet filter access torrent dari luar jeks. which mean outside from malaysia. jadik ngkorang ler kena jadik tracker and seeder untuk local content. kalo taksub sangat dengan torrent, then please start right now, with your own torrent. bukannyer melatah bile susah sangat nak download source dari luar negara. ader ramai corporate customer yang bayo beribu malah belas ribu sebulan yang layak guna bandwidth tuh sesuai dengan rege yang diorang bayo.

owh mcm tu... maksud ko user2 yg bayar murah2 ni x layak ke nak dpt apa yg kitorg bayar n x layak guna bandwith? mcm tu?

geng,sblm ni aku ada kasar bahasa sorry eh.. :P

video streaming pun diorang dah mula throttle gak aku rasa..macam youtube tu..nak load satu video pun dok main 15kbps (aku tengok bw meter aku) kalau dulu, aku bukak 2 video serentak pun dah boleh cecah 150kbps..

owh mcm tu... maksud ko user2 yg bayar murah2 ni x layak ke nak dpt apa yg kitorg bayar n x layak guna bandwith? mcm tu?

geng,sblm ni aku ada kasar bahasa sorry eh.. :P

lor, ngko mungkin salah taip atau salah baca. ok aku explain lagi skali:

corporate customer, yang sewa leasedline/dedicated line sometime have to reroute into shared bandwidth, yang bayo berbelas ribu sebulan, memang patut dapat reservable bandwidth, lantak derang ler nak torrent ker atau aper ker pasai diorang layak dengan aper yang diorang bayo. ngko check balik statement ngko "user2 yg bayar murah2 ni x layak ke nak dpt apa yg kitorg bayar n x layak guna bandwith?". saper kater ngko tak layak? ngko masih DAPAT guna torrent service, cuma slow. sama gaks dengan video streaming lain yang contentnyer dari luar malaysia.

jadik based on statement ngko tuh, sebenarnya ngko agree ler dengan ayat: bayar sikit dapat sikit, bayar mahai dapat ler mahai :D

lor, ngko mungkin salah taip atau salah baca. ok aku explain lagi skali:

corporate customer, yang sewa leasedline/dedicated line sometime have to reroute into shared bandwidth, yang bayo berbelas ribu sebulan, memang patut dapat reservable bandwidth, lantak derang ler nak torrent ker atau aper ker pasai diorang layak dengan aper yang diorang bayo. ngko check balik statement ngko "user2 yg bayar murah2 ni x layak ke nak dpt apa yg kitorg bayar n x layak guna bandwith?". saper kater ngko tak layak? ngko masih DAPAT guna torrent service, cuma slow. sama gaks dengan video streaming lain yang contentnyer dari luar malaysia.

jadik based on statement ngko tuh, sebenarnya ngko agree ler dengan ayat: bayar sikit dapat sikit, bayar mahai dapat ler mahai :D

lu silap bro... mmg diorg bayar mahal tp diorg dpt download laju n ikut speed mcm harga diorg.. mcm kitorg yg x mampu ni, kitorg bayar mmg sikit tp kitorg bayar ikut speed yg ditetapkan n bukannye kitorg bayar RM88 tp dpt speed mcm pakej syarikat yg mahal2 tu... kitorg just dpt dlm 40-60Kb/s jer... kalau nasib baik dptla lebih tu pun xlebih mana pun... kami bayar ikut speed yg di set utk kami...takkan sbb kami bayar sikit so TM nak abaikan kami??? time aku keja dulu bos aku slalu ingatkan customer is always right! so skang aku sbg customer aku berhak buat smua ni..bukan aku tp smua pengguna TM di Malaysia ni!!! dats all beb.

ni bkn soal bayar murah atau mahal......

tp ni soal HAK pengguna!!! klau pengguna patut dapat 100kb/s, bg la 100kb/s. klau patut dapat 1mb/s, bg la 1mb/s.

apsal nk cap plak yg bayar murah! kami sebagai pengguna rasa teranainya!

sapa sokong aku???? btul x apa aku kata????

Edited by dark_zone05