Jump to content
lanuncyber

Sape Budak Upm?

Recommended Posts

teringat masa bangunan math (xfakulti sains komputer) terbakar.. kecoh gile siol.. plak tu masa tu musim universiti terbakar.. baru lps UM terbakar, bangunan tu lak bakar.....

*baik bakar gereja tu je............

aku setuju! tp jaga2 beb. isu agama ni sensitip woo. krg kna ISA krg. bekas pengetua kolej aku dulu khatib kt gereja tu... selalu bg khutbah...

...

alo, aku budak K10. budak CC.

aik? kenal kak sal ke? tongue.gif  tongue.gif  tongue.gif

Budak CC? CC tu apa? Cari Cendawan ke? atau Cacat Cela?

ko budak cc ek?

aku penah masuk sekali je cc tue

hehe

ntah zaman bila ntah

aku pun dah lupa

aku g merantau kat bilik member aku kat k10

sapa xkenal pengurus kolej terbaik di upm?

ada anugerah ker?

saya tak tahu pun

Semalam petang aku ada kerja kat Bangi... lepas tuh singgah jap kat UPM... masa tuh hujan lebat giler.

So, aku pusing laa dan jumpa member aku jadi Pegawai Tadbit Alumni... hmmmm best siot UPM.. jalan dah upgrade.. cun.. access keluar/masuk ke UPM dah mudah... tak yah nak lalu bawah pagar atau celah batu masa nak pi Sri Serdang main kuda..

Petang sikit hujan reda... aku pergi la ke pasar ramadhan kat Sri Serdang tuh... masih macam dulu... orang meniaga nak kaut untung jangka pendek... Ada ker jual ayam percik keciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiikkkk jer 4.50 sen ?? hilang akal ker..?? Lepas tuh aku beli kuih melaka.. dia campur kelapa parut.... balik rumah rupanya dah basi.... Hmmm orang buka poser baca doa... aku pi termaki orang yang jual tu...

p/s: Kengkadang tuh lahiriah jer nampak sedap... batiniah..?

Semalam petang aku ada kerja kat Bangi... lepas tuh singgah jap kat UPM... masa tuh hujan lebat giler.

So, aku pusing laa dan jumpa member aku jadi Pegawai Tadbit Alumni... hmmmm best siot UPM.. jalan dah upgrade.. cun.. access keluar/masuk ke UPM dah mudah... tak yah nak lalu bawah pagar atau celah batu masa nak pi Sri Serdang main kuda..

Petang sikit hujan reda... aku pergi la ke pasar ramadhan kat Sri Serdang tuh... masih macam dulu... orang meniaga nak kaut untung jangka pendek... Ada ker jual ayam percik keciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiikkkk jer 4.50 sen ?? hilang akal ker..?? Lepas tuh aku beli kuih melaka.. dia campur kelapa parut.... balik rumah rupanya dah basi.... Hmmm orang buka poser baca doa... aku pi termaki orang yang jual tu...

p/s: Kengkadang tuh lahiriah jer nampak sedap... batiniah..?

aku sokong ko! ada satu pnjual kt bazar ramadhan kt ss tu, mmg kuang haja jgk la. dah la jual mahal. bila org minta murah ckit, dia ckp, "Nak murah pegi masjid la..." ingtkn sekali tu je dia ckp cmtu. tp mmber aku yg pegi bazar slps itu dan itu, masih dgr lg mamat tu ckp cmtu. bg aku mmg kuang haja sungguh. apa hina sgt ke makanan kt masjid? aku klu dpt jumpa org tu lg, mmg sound je. berniaga dh la nk untung cepat, kuang haja kt customer lg...

Budak CC? CC tu apa? Cari Cendawan ke? atau Cacat Cela?

Compang Camping. hehehe...

ada anugerah ker?

saya tak tahu pun

eh ada... dia bagi anugerah kt diri dia sndiri....

...

Ada ker jual ayam percik keciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiikkkk jer 4.50 sen ?? hilang akal ker..??

ko tgk gerai apa? maulana ke. nasi kosong ngan ayam aku kena 3.50

aku sokong ko! ada satu pnjual kt bazar ramadhan kt ss tu, mmg kuang haja jgk la. dah la jual mahal. bila org minta murah ckit, dia ckp, "Nak murah pegi masjid la..." ingtkn sekali tu je dia ckp cmtu. tp mmber aku yg pegi bazar slps itu dan itu, masih dgr lg mamat tu ckp cmtu. bg aku mmg kuang haja sungguh. apa hina sgt ke makanan kt masjid? aku klu dpt jumpa org tu lg, mmg sound je. berniaga dh la nk untung cepat, kuang haja kt customer lg...

gerai mana ar? dia jual apa?

aku tak penah kena pun. hehe. jangan la kena, nnt kurang pahla posa aku sebab nyumpah dia.

warghahahah

Hmmm... aku ingat kalau free petang Sabtu nak pi driving range kat UPM laaa.. ada sesapa nak join..? aku selalu gi kat sana kol 4 lebey ada aarr..

kat mana driving range tu? ikh! dah pat taun aku duk situ, tatau plak kat mana driving range tu. hehe (kedai kuda dulu-dulu tau le hehe)

Ada ker jual ayam percik keciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiikkkk jer 4.50 sen ?? hilang akal ker..??

ikh!aku selalu beli ayam percik yang kecik tu RM2 jeq. tapi yang bes skang nie kepak ayam. ikh! bau dia saja dah terliur. sedap gila. sapa ada resepi nak buat kepak ayam nie ar? hehe memula aku rasa tak berbaloi RM1 satu kepak, tapi bila makan, ikh! sedap nyum nyum nyum sampai menjilat jari. ada gak member sabah aku yang jual kepak ayam nie, tapi malu la nak minta resepi. tapi memang bes.

(kedai kuda dulu-dulu tau le hehe)

hahaha kantoi... apo la main kuda. main la lumba kuda...

ikh!aku selalu beli ayam percik yang kecik tu RM2 jeq. tapi yang bes skang nie kepak ayam. ikh! bau dia saja dah terliur. sedap gila. sapa ada resepi nak buat kepak ayam nie ar? hehe memula aku rasa tak berbaloi RM1 satu kepak, tapi bila makan, ikh! sedap nyum nyum nyum sampai menjilat jari. ada gak member sabah aku yang jual kepak ayam nie, tapi malu la nak minta resepi. tapi memang bes.

xmintak jwbnye xdpt la... hehehe...

...

bukan pa, nnt apa plak dia pikir aku minta resepi,

aku try cari resepi kepak ayam tu kat internet, tadak plak, hehe

dah agak tadak, saja gatai tangan cari

hehe

aku tak main kuda pun, tumpang tgk member aku main jeq.

bes gak tgk, kuiuuiukuiukiukui

ikh! apa citer bab main2 kuda ni.

astaghfirullah...

Abixpert.... ada lah driving range kat situ.. kat lebuh silikon. Alaaa.. dekat dengan Kompleks sukan baru UPM.

Main kuda..? alaaa.. masa dulu² punyer citer. Perghhh.. boleh tahan aku habis kasik kuda makan... tapi itu aku jadikan pengajaran... mujur... sedar awal.. alhamdulilah...

UPM... senantiasa di hatiku. Korang takder dgr citer pasal hantu kat kolej third ke..?

uik.. janji org paham.. so ada ke tpt tu kat upm? bukan padang golf ke?

*pertanyaan aku masih tak terjawap.. adakah ianya akan menjadi unsolved mystery bg aku.. tunggu sambungannya pada episodakan dtg..

macam best jea kat UPM nie.....kalau ader rezeki lepas spm aku nak masuk UPMlah...lagi best rumah pak cik aku dekat dgn UPM gak....hehehehe

Edited by civ3

Drive range tu apa?

bes tak? kalau bes, nnt aku nak join lah

citer la skeet pasal Drive range tu, cam menarik jeq...

golf ek? tingin gak aku nak men. dulu ader promosi RM6 utk 100 biji bola

tapi tadak member yang berminat

hehe, pasni bole le aku join pas bis keje.

entiti kat 3rd?

tak penah dengar plak

tapi kalau entiti kat kolej 12/14 ader la aku penah dengar, kat blok pompuan

depa citer, beberapa budak pompuan yang stadi lewat malam sorang2, yang tingkat bukan ground floor, dengar teguran "blom tido lagi?" dari luar tingkap

(meja stadi kolej 12/14 mengadap tingkap)

Ada....

tempat orang berlatih pukul bola sebelum turun ke green. Aku dulu pun tak tau gak.. alaaa. sejak² kerja nih ada gatal sikit nak join member pi sana... aku baru jinak² merpati laaaa... pukul pun tak betol sgt..

entiti kat 3rd.. kan dulu ada student commit suicide kat situ... apa yang aku dengar laaaa... lepas tuh bilik tuh org kata ada laa pelik sikit... tu jer.. further details aku tak sure sgt.

Pasal entiti kat koleh belakang jirat tuh.. selalu sgt aku dengar.. tapi yang paling gempak + best aku dengar.. budak buat pojek kat ats jirat.... siot... atas jirat pun berselera ke..?

Nak masuk UPM..?? Welcome.. U r welcome my junior... hahahah.. ready to dengar perkataan 'GB'.... ngeri siot perkataan tuh bila tiba waktu tgk result...

aku sokong ko! ada satu pnjual kt bazar ramadhan kt ss tu, mmg kuang haja jgk la. dah la jual mahal. bila org minta murah ckit, dia ckp, "Nak murah pegi masjid la..." ingtkn sekali tu je dia ckp cmtu.

aku dengar gak beliau menggunakan ayat yg SEBIJIK dan SEJIBIK... beliau adalah seorang penjual c*nd*l di bazar ramadhan di ss...

Pasal entiti kat koleh belakang jirat tuh.. selalu sgt aku dengar.. tapi yang paling gempak + best aku dengar.. budak buat pojek kat ats jirat.... siot... atas jirat pun berselera ke..?

klu dh nafsu, kt mana2 pun jadik je. tambah plak atas jirat. konfirm xkene kacau dgn entiti. entiti ckp, "xpayah kacau ar, member..."

macam best jea kat UPM nie.....kalau ader rezeki lepas spm aku nak masuk UPMlah...lagi best rumah pak cik aku dekat dgn UPM gak....hehehehe

UPM mmg best! nk masuk? silakan. tp ko pun kene best gak... result lg kene best!

"Are you best?" <--- kehkehkeh, mcm penah dgr ayat ni. tp di mana ya?

...