Jump to content
BraDeRz

Ubs Accounting Software

Recommended Posts

aku br start belaja software nie..kot2 ade tips dari yg lain kongsi2 la..

aku beli buku+CD dlmrm30 student price..lecture aku ckp harge sebeno buku tu rm ratus-ratus ..yeke..ntah2 kolej aku tolak kat tuition fee aku... mad.gif

memang laaa klu yang ori mahal sket....klu x silap RM150++ regenye...cara nak gunakanya x laa susah...mcm mr accounting jer ku rase...aku pon tau sket2 jer bende UBS ni...klu install buleh laa tp klu nak guna, hancusss...

Sebenarnya buku dan cd yang dikeluarkan oleh UBS boleh dapat secara percuma saja .. tapi selalu kalau lepa nak kasi pun .. lepa kasi pada yang berminat dan berpotensi nak beli saja la .. kalau takat nak mintak gitu saja aku rasa lepa pun tak kasi kot .. . sebab aku pun selalu dok bagi pree saja ... yang kedua pulak .. kalau guna cd ori atau cap lanun pun tak guna sebab kalau nak guna software ubs ni kena ada smart lock atau yang terbaru smart lock jenis USB . Kalau tak ada smart lock .. pun boleh guna jugak tapi bila bukak software tu dia akan paparkan dalam tulisan merah .. FOR EDUCATION PORPOSE ONLY. Buleh guna secara full tetapi setakat enam bulan sahaja. Tak guna la sebab dok buat account setahun .. tau tau dah nam bulan tak leeh open dah sebab expire .. so far aku tak pernah jumpa lagi biskut tawaq untuk software ni.

kalau nak guna software ni kena gak ada basic account .. tak ada basic account payah sikit la nak paham .. tapi kalau tau account boleh la kot guna .. UBS ni ada berbagai perisa ... ada accounting .. stock .. payroll .. client account .. tah .. ada apa lagi aku pun tak ingat sangat .. kalau ikut boss aku ( Accountant Firm ) software ni memang sesuai untuk buat account sebab Auditer tak yah pening pala sangat dok cari account merata .. itu pun kaalau oraang yang buat account atau book keeping reti nak buat account ..kalau tak reti tak guna juga.

a ah dalam buku yg aku beli tu ade cd nyer...aku belum install lagi sbb takde pc plak...ingat nak tau lah pakai software nie at least ade gak skill aku...aku ade gak background accounting skit2 mase SPM..hehe..lagipun sknag aku major dalam management system so kene lah reti software yg mcm ni...

lag satu aku nak tau, apa tahap kesukaran software nie? setahap susah mcm word ke, access ke, excel ke..dreamwever ke, potoshop ke..(sekadar contoh)

bab cd tu 6 bulan jek? kalu yg full version tu brp harge? nanti aku check/tanya balik lecture aku...skang yg aku belaja+buku+CD tu hanya pasal accounting...yg payroll etc tu lum lagi..tu software asing-asing kan???

katakan aku score subjek tu..adakah aku kategori yg dpt cd free mcm ko cakap tu? cd yg free tu full nye or 6 bulan mcm ko cakap...

Edited by BraDeRz

a ah dalam buku yg aku beli tu ade cd nyer...aku belum install lagi sbb takde pc plak...ingat nak tau lah pakai software nie at least ade gak skill aku...aku ade gak background accounting skit2 mase SPM..hehe..lagipun sknag aku major dalam management system so kene lah reti software yg mcm ni...

lag satu aku nak tau, apa tahap kesukaran software nie? setahap susah mcm word ke, access ke, excel ke..dreamwever ke, potoshop ke..(sekadar contoh)

bab cd tu 6 bulan jek? kalu yg full version tu brp harge? nanti aku check/tanya balik lecture aku...skang yg aku belaja+buku+CD tu hanya pasal accounting...yg payroll etc tu lum lagi..tu software asing-asing kan???

katakan aku score subjek tu..adakah aku kategori yg dpt cd free mcm ko cakap tu? cd yg free tu full nye or 6 bulan mcm ko cakap...

Tahap kesukaran rasanya mudah saja sebab hanya perlu key in data dan UBS yang akan memproses data tersebut mengikut Book Keeping ,,, Sebenarnya UBS ni lahir dari Foxpro.. maknanya programmer ni dah buat rangka siap siap untuk book keeping manakala user hanya perlu keyin data dan diproses semula oleh UBS dalam bentuk database. Tu saja la.

Tang soalan no 2 tu isk .... cd cap ayam ka atau cd ori ka tak jadi isu sebab sama saja. Kalau mai mintak kat aku pun cd tu aku boleh kasi yang ori free saja ( tu pun kalau aku ada stock ) ... tapi pointnya nak guna tanpa SMART LOCK tu tak boleh lama. UBS ni marketing dia cerdik sikit sebab dia bukan ada serial no ka atau apa [biskut tawar] ka ... dia guna SMART LOCK yang dicucuk di PRINTER PORT atau yang terbaru pakai USB . kalau nak software pun boleh download kat web dia ... SAMA saja dengan CD ori atau cap lanun. SMART LOCK tu la yang kena beli. Smart lock tu la di anggap sebagai LESEN. katakan la hang install kat pc hang selama lima bulan dah .. so hang tau time dah nak expire dah ... so hang install kat pc lain pulak .. pas tu data hang transfer dari pc lama ke pc baru .. .. tinggai sebulan saja la walaupun baru install .. sebab dia detect dari data yang hang keyin .. bukan bila software tu install. Maknanya hang boleh copy cd ori tu .. hang boleh install kat beratus pc pun tapi kalau hang tak ada SMART LOCK tu pun tak guna. Senang saja .. ubs tak yah dok buat operasi tangkap cd prirate ... nak guna beli smart lock .. tak beli pakai nam bulan saja consider as demo version .. heheheh

hat soalan no tiga tu rasanya tak ada kaitan dengan perbincangan .. apa pulak kena mengena score dengan dapat cd pree. Ada pertandingan ke? Hanya ada cd full saja .. cd nam bulan tak wujud. Tak pakai SMART LOCK boleh guna nam bulan .. pakai smart lock pakai forever .. tak ada kena mengena dengan cd. Cabut smart lock dia tulis FOR EDUCATION PROPOSE (warna merah) .. CUCUK BALIK SMART LOCK DIA TULIS MALAYSIA EDITION (warna biru)

Market price untuk accounting harga dia RM999 .. aku leh dapat murah dari tu .. heheheh jangan mareeeee .. berminat PM aku

Edited by ace

hat soalan no tiga tu rasanya tak ada kaitan dengan perbincangan .. apa pulak kena mengena score dengan dapat cd pree.

Sebenarnya buku dan cd yang dikeluarkan oleh UBS boleh dapat secara percuma saja .. tapi selalu kalau lepa nak kasi pun .. lepa kasi pada yang berminat dan berpotensi nak beli saja la ..

hehee..sbb aku ingat yg ko kate potensi tu sape yg ade bakat gune bende tu so leh dpt free...hehe..tp aku stil tak faham sgt ko cakap yg dia org bagi free kpd siape yg berpotensi utk beli??

tp aku faham yg utama kalu free pon kene gak beli smart lock kan?so free pon tak gune gak sbb smart lock kene beli..

ok aku dah faham pasal smart lock tu...thanks..skang aku just pakai tanpa smart lock...

smart lock tu brp harge? ke sekali dgn yg rm999 tu???

Edited by BraDeRz

Macam ni ... katakan hang memang berminat nak beli tapi masih ragu ragu atas apa alasan saja la ... so aku bagi kat hang cd tu percuma .. so hang balik boleh la install kat pc hang dan guna sepenuhnya ... bila dah try so hang mesti dah tau apa kelemahan dan kepoweran dia .. Bila hang nak beli baru aku kasi satu pack lengkap termasuk buku, cd, smart lock dengan waranty card .. bila hang beli .. hang balik cucuk saja smart lock tu kat printer port atau USB port ... itu saja la. Dan katakan dulu kalau aku dah bagi cd tu kat hang .. masa beli aku tak perlu lagi bagi .. tapi kalau mau pun boleh bagi lagi.

So cd yang memola tu aku anggap hang mungkin potensi nak beli ..kalau hang beli maybe untung la .. kalau tak beli rogi satu cd .. kalau saja saja suka saja .. maybe aku akan suruh la hang download kat web site dia

Version terbaru 9.1 ... version 8 lama sikit .. smart lock dia dah tak ada dalam pasaran ..

Macam mana nak beza version pada Smart Lock

tengok kat smart lock .. ada serial no .. kalau 5 digit no tu version 8.X .. kalau version 9.X serial no ada 6 digit

Nak software pi download kat SINI free saja ... 34.65 mb

Edited by ace

oh UBS

software tak userfriendly, buggy yang ako membazir je pi blaja dulu

ntah camner jadi femes kat mesia pon ako taktau la

Bagi aku la ... UBS ni haampeh la ... tapi kalau refer kat audit firm ... dia mesti kata best sebab kalau costumer pakai ubs dia senang kerja la .. heheheh

Famos kat malaysia sebab marketing la ... kayu pun buleh juai kalau merketing power .. kalau tak power .. emas pun payah nak juai

tu la..skng pakai bukan ikut ape yg software tu ade dr segi feature/user frendly jek..tp ape yg kompany tempat kite keje pakai...kalu kompany kite tanak pakai yg kite prefer walu kite tau gune tak leh gak..

aku dah guna ubs ni dah lama dari dos ke ubs win ubs adalah satu prog yang terbaik utk acc ,single user tak silap aku dalam RM 800 lebih untuk pakej yg guna banyak pc dalam RM 2000 lebih,memang stabil dan tiada masalah tu sebab ubs ni menjadi pilihan syarikat 2 di malaysia

Edited by pencai

Kalau pakai Windows Me kebawah hanya perlu install UBS ni dan cucuk Smart LOCK kat printer port. Kalau pakai Windows XP kena set dekat BIOS .. contact dealer nanti dia akan settlekan masalah ni sebab UBS memang ada bagi support pasai masalah smart lock tak detect.

satu lagi kalo nak guna wireless dgn pakai ubs software ni..baik batalkan niat..sebab terlalu hampeh jadik nyer...

Assalamualaikum...

Dalam korang2 semua discuss pasal UBS ni..

Sy nak tanye skit pada yg tahu dan sudi tolong sy..

Sebenarnye sy x tahu langsung nak guna UBS ni..

Yg sy tahu software ni kite guna untuk payroll ek...

Sy cite masalah ek..

Camne boleh sy pindahkan semua data2 UBS dari satu pc(PC1) ke pc lain(PC2)..

Ye la kan, rasanye boleh je install baru UBS dalam PC2 tu, tp

masalahnye camne nak pindahkan data2 yg dah bertahun-tahun disimpan

dalam PC1 tu.. harap sudi tolong ek..

PC1 (winMe) ------> PC2(winXp)..

Kalau ikut yg -ace- cite, sy tgk serial no smart lock ada 6 angka, so UBS sy 9.1 kot.

So, sesape yg boleh tolong citekan step by step nak wat semua tu..

Yela, naye kalau tetibe ilang semua data yg ada dalam PC1 tu..

PC2 pakai winXP, camne nak set BIOS tu ek..??

thanx pada yg sudi nak tolong

Version terbaru 9.1 ... version 8 lama sikit .. smart lock dia dah tak ada dalam pasaran ..

Macam mana nak beza version pada Smart Lock

tengok kat smart lock .. ada serial no .. kalau 5 digit no tu version 8.X .. kalau version 9.X serial no ada 6 digit

Nak software pi download kat SINI free saja ... 34.65 mb

macam mane dengan UBS Point Of Sales...kena pakai smart lock gak ker...aku skang ni tengah guna benda ni...ok ape...tp xdak le plak aku tengok dia tulih FOR EDUCATION PURPOSE ONLY....cuma yg dia tulih TRIAL EDITION jek...guna tu baru 2 bulan setengah....takut2 cukup 6 bulan xleh guna plak...

Salam semua...

huhuhhuu..aku pun nak join gak ler..

berminat gak ngan topik UBS nih..

Aku baru jer install software nih semalam.

Mcm ACE cakap la,tanpa smart lock dia akan papar FOR EDUCATION PROPOSE (warna merah),

bila pasang smart lock dia akan papar MALAYSIA EDITION (warna biru).

jom kita bincang!

kengkawan semua, aku tetarik dgn penggunaan smart lock bg software nih (UBS ACCOUNT'),

apa yg aku perhatikan,

Bagi smart lock USB, dia guna fail ukeyacc.dll

Manakala smart lock PRINTER PORT, dia guna fail SLAC32A.DLL

LAN plak:

smart lock USB-ulkeyacc.dll

smart lock PRINTER PORT-SLLAC32A.DLL

saya cuma terfikir (kalau salah tolong betulkan), kemungkinan rahsia untuk validkan software nih terdapat dalam fail2 *.dll tersebut, kalau kita dapat ehem2 fail tersebut,kemungkinan tempoh 6 bulan tu boleh di panjangkan..

sekian terima kasih.

kalau nak backup data memang ada caranya ... boleh guna option backup dan restore kat dalam software tu ... cari la dalam situ .. bukan susah sangat sat nak cari sebab dah ada kat atas tu .. nak hidup kena la retiaq lebih sikit .. atau pun kalau dah pening sangat nak backup pun tatau hang copy saja folder tu pas tu copy semua folder tu masuk dalam pc baru pas tu install software tu semua ... pas tu buat satu link ke dalam data tersebut .. kalau dah pakai lama tak tau cam mana nak buat link rasanya ..... isk .. no komen laaaa ... mudah sangat

besanya kalau USB Accounting dia tulis cam ni c:\UBSACC90 .... kalau payroll dia tulis c:\UBSPAY kalau lain aku tatau ... lebih kurang cam tu la depand macam mana yang hang install dulu .. ni cara install standard.

Kalau cakap pasai nak mengkerekkan software ni aku tatau la .... tapi aku tak besa lagi la tengok orang mengkerekkan software ni .. tapi yang aku tau ada juga desas desus yang mengatakan peniruan terhadap smart lock telah berjaya di buat tapi aku tak pernah jumpa lagi pun .. tatau la ada ka tak dak ka .. selalunya cakap ja lebih .. bukti tak ada ..... keh keh keh .. tembak kuat