Jump to content
arfaie

Linux Untuk Orang Baru...

Recommended Posts

Tumpang tanya sikit.

Saya baru je salvage pc lama, lepas ingat nak install linux, distro apa yang elok pakai? Pasal pc tu lama lar jugak, kalau pakai distro yang baru dan canggih nie, gerenti semput punya pc tu.

Specs

Pentium II- 333 Mhz

Ram - 144 MB

HDD - 6GB

Video Card- 3D Virge.

Selama ni guna windows, so ingat nak ada GUI la.

Apa yang elok?

Tumpang tanya sikit.

Saya baru je salvage pc lama, lepas ingat nak install linux, distro apa yang elok pakai? Pasal pc tu lama lar jugak, kalau pakai distro yang baru dan canggih nie, gerenti semput punya pc tu.

Specs

Pentium II- 333 Mhz

Ram - 144 M

HDD - 6GB

Video Card- 3D Virge.

Selama ni guna windows, so ingat nak ada GUI la.

Apa yang elok?

kalau tengokkan pada spec komputer anda kelihatan sedikit mengganggu penggunaan GUI yang 'berat' dalam linux

maksud GUI yang berat disini ialah x-windows KDE dan GNOME.

distro apa yang anda nak install bukanlah satu masalah disini, tinggal lagi pilihan terhadap interface yang anda mahu pilih bakal mempengaruhi performance pc anda selepas ini.

anda mungkin tidak akan 'suka' dengan KDE dan GNOME dari segi penggunaan resource yang banyak,

dan x-windows fluxbox, fvwm, twm(tab window manager) dll mungkin menjadi pilihan yg tepat namun memerlukan

sedikit kemahiran jika anda baru shj mengenal linux.

good luck.

kalau tengokkan pada spec komputer anda kelihatan sedikit mengganggu penggunaan GUI yang 'berat' dalam linux

maksud GUI yang berat disini ialah x-windows KDE dan GNOME.

anda mungkin tidak akan 'suka' dengan KDE dan GNOME dari segi penggunaan resource yang banyak,

dan x-windows fluxbox, fvwm, twm(tab window manager) dll mungkin menjadi pilihan yg tepat namun memerlukan

sedikit kemahiran jika anda baru shj mengenal linux.

good luck.

Ok. Mungkin juga KDE dan GNOME menjadi isu kerana resource digunakan adalah tinggi.

In that case, distro yang mana elok digunakan yang lebih... 'newbie friendly' dan tak resource hogging? Pasal tengok kat distrowatch tu, banyak sangat distribution sampai pening kepala...

Sorry yer, banyak soalan.. tapi minat tu ada, cuma tak familiar sahaja.

Assalamualaikum...

Saya orang baru la dalam linux...

Nak tanye sket.. apa beza linux FC5 ngan FC4...

berbaloi tak nak tukak ke fc5??

lagi satu apa wifi yang linux driver support???

leh bantu tak??

Assalamualaikum...

Saya orang baru la dalam linux...

Nak tanye sket.. apa beza linux FC5 ngan FC4...

berbaloi tak nak tukak ke fc5??

lagi satu apa wifi yang linux driver support???

leh bantu tak??

rasanya maybe tak banyak beza sgt2 kut? FC5 lum try lg.. kalau wifi setau aku DLink DWL boleh rasanya.. nanti aku carik url how-to..

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...