Jump to content
KaLiFah

Google Adsense......

Recommended Posts

pernah juga contact google via e-mail, katanya kebanyakkan ramai yg tak dapat earn duit sebab letakkan google adsense di tempat yg tak sesuai dan juga cara script tu diletakkan dgn cara yg salah. apabila click tidak membawa apa-apa makna. google server tak terima message click tu. so pengetahuan java script ni kena tau jugak...

dapatkan khidmat yg pakar...

khalifah, nnt bila kodah dapat google nyer cek kasik heboh skit kat sini kay! lepas tu mungkin aku baru join under ko nyer adsence erning..

semalam baru aku capai sebyk $50....so tgh tgg dia antar no PIN utk verifykan....lambat lg la kut....2-3 mgg....aku amik post yg lembab.....kalau laju keno bayar....huhu....tp blum dpt bayar lg.....kena tgg $100 la....fuh lama lg la.....

tp kira ok la sbb aku blum buat apa2 kat blog aku tuh...lgsg x canggih....artikel pun redah je...nih blog aku (bukan promote nih...sekadar tatapan) ph34r.gif :

http://khalifah2020.blogspot.com

aku x tahu camne nak kasi power skit...aku cuba cari ilmu nak upgrade skit....

aku ada satu url nie.. mungkin ianya dapat membantu korang menambahkan lagik earning google korang..

How To Boost Adsence Revenue

aku x phm la apa yg ko nak tunjuk nih....sori le....aku nih lembap skit....kasi penerangan skit!

tp kira ok la sbb aku blum buat apa2 kat blog aku tuh...lgsg x canggih....artikel pun redah je...nih blog aku (bukan promote nih...sekadar tatapan) ph34r.gif :

http://khalifah2020.blogspot.com

aku x tahu camne nak kasi power skit...aku cuba cari ilmu nak upgrade skit....

salah satu cara nak dapat ramai user/hits ialah dgn cara ko tau nak tackle user yang akan melayari web ko. web aku telah mencapai 20k registered user dalam masa 3 tahun.. tu pon kira sikit.. ye la 3 tahun, baru dapat bnyk tu..

apa yang aku buat untuk dapat user ramai tu..?

1st, aku mempunyai target.. target bln2 nak dapat user ramai mana.. atleast aku nak 1000 orang meregisterkan diri dia org dalam masa sebulan.. kenapa aku nak dia org register..? pasal bila dia org register, aku akan dapat email dia org.. bayangkan, ko dapat mengemail 20k user korang tu hanya dgn 1 klik sahaja. Tapi jgn spam plak dia org.. paling koman pon, bila ko mass email dia org semua tu, mesti sangkut la 30-70 org untuk membaca email tu.. so, itu salah satu cara mempromosikan dia org utk jadik referal ko ke.. wink.gif

2nd, mengenai content website, aku surf2 internet, majority rakyat malaysia mau smething free.. PERCUMA! so, kasik la sesuatu yang percuma kpd mereka.. macam aku, aku host website (sesumpahstore) untuk memuatkan lagu-lagu berformat real audio/ real media. (pasal saiz dia kecik). kalu diikutkan hati, mmg aku nak hostkan mp3 jer.. tapi makan space hosting + bandwidth la nnt.. duit gak tu..

3rd, ko link kan lah url web kot tu kat web2 yang glamer... cam aku, aku make sure kan banner web aku tu appear kat web jiwang. aku tau dia dapat hits per day ribu2, so tempiasnyer mesti kena gak kat aku nnt wink.gif

4th, pastikan ko update website ko tu atleast seminggu sekali.. kenapa..? pasal user nie hari2 dia org akan bukak web ko tu bila dia dah start jatuh cinta..

5th, jgn syok sendiri bila buat website! nie yang penting..! user tak suka admin yang sombong.. yang asyik angkat diri sendiri.. percayalah..

6th, dengar apa komen dan cadangan dari user ko.. jgn jadik cam admin 4daily.. segala komen yang tak menyebelahi dia, dia akan delete.. tu syok sendiri la tu..

worite.. tu je la apa yang aku dapat kongsi utnuk dapatkan hits lebih utk website.. erk.. ada kena mengena dgn topik google nie ke..? am i off topik..? lool..

p/s: nnt aku link kan blog ko kat store aku.. wink.gif

Edited by nayoe

fulamak web ko....masyuk siot...aku rasa ko patut sertai perbincangan yg aku dah start kat Pembangunan Web....cari la thread yg aku dah buat....tlg aku kat situh....kat sinih nanti jadi off topik lak....ok...

aku ingat nak letak gak google adsense kat web aku ni..

http://iklanpopular.blogspot.com

bende ni aku buat free je.. ari tu nak letak google adsense kat situ tapi bila aku baca rules google untuk letak adsense tu dia kata website yg khas untuk pengiklanan tak leh.. hmm.. aku bebaru ni ade tambah ruangan berita2 terkini gak kat web aku tu tapi aku riso sbb theme web aku tu pengiklanan PERCUMA..

anyone ade idea tak? hehe.. nayoe ko ke webmaster sesumpahstore? hehe aku slalu gak donload file dari web ko tu hehe..

jom exchange link ngan website aku nak? biggrin.gif <-- sungguh2 ni..

wokey....

alang2 dah dibincangkan kat sinih....kita taruk la skali...aku nyer blog tuh blum dimasuki pelawat lagi la..ada la skit2...tu pun pasal aku taruk kat adsense-earning...kalau x mampus kat situh...

aku nak tau cara pengiklanan yg hebat!

khalifah apasal ko tak try ping petalingstreet.org ke atau gengjurnal ke atau mana2 blogtal nak best ping ke international punya cuma kena cakap omputeh je

anyone ade idea tak? hehe.. nayoe ko ke webmaster sesumpahstore? hehe aku slalu gak donload file dari web ko tu hehe..

jom exchange link ngan website aku nak? biggrin.gif <-- sungguh2 ni..

no problemo.. wink.gif

satu lagik cadangan aku, apa kata kita semua taruk link kita kat sini pastu kita klik la banner google tu sekali sorg utk setiap web kawan2. jgn klik lebih2.. nanti dia org tau.. akaun kiter jugak yg kena suspen.. lool

wokey....

alang2 dah dibincangkan kat sinih....kita taruk la skali...aku nyer blog tuh blum dimasuki pelawat lagi la..ada la skit2...tu pun pasal aku taruk kat adsense-earning...kalau x mampus kat situh...

aku nak tau cara pengiklanan yg hebat!

ape kata kita buat satu ruang testimonial kat page kita, pastu suh antara kita bagi testimonial cam contoh cam ni ..

aku letak kat website aku...

"iklanpopular adalah website pengiklanan percuma yg popular, patut dicuba.." - Nayoe, Webmasterhttp://www.sesumpahstore.org

then, dak nayoe lak letak kat website dia..

"sesumpahstore.org, webportal paling best di Malaysia.." - Khalifah, Webmaster http://khalifah2020.blogspot.com/

pastu dak khalifah lak letak kat website dia

"blog persendirian yang banyak menyediakan info menarik.." matieu, webmaster http://iklanpopular.blogspot.com

cam tu laa.. kita wat dalam team of 10 org, tau reramai, so, kita nyer group ade sekurang2nya 9 org bagi testi kat memasing, so, bila org datang ke site kita, dorang akan nampak nama2 hebat cam sesumpah store, khalifah, iklanpopular, tanyaputera, jiwang.org, dan ramai orang bagi testi.. so kita nyer group akan naik bersama2 nanti. kalo masing2 dah naik, so seme akan dapat klik, bayangkan jika 10 site nyer audience datang lawat ke sepuluh2 site, mesti capai ratus ribu audience kan smile.gif

well thats just idea, buat blh di implement kalo ade lagi 5 org nak join. apa kata korang?

kalo setuju, aku akan letak testi korang pasal page aku dengan link korang sekali, pastu korang pun buat yang sama.. pasal kandungan testi tu, kita bincang lain ok?

Edited by matieu

cam blog khalifah tu, aku dah add kat kat menu kanan under store favorites. cuma aku ubah tajuk dia skit.. aku tulis : "How To Earn Money..?" Link dia still kat blog khalifah..

cam tu laa.. kita wat dalam team of 10 org, tau reramai, so, kita nyer group ade sekurang2nya 9 org bagi testi kat memasing, so, bila org datang ke site kita, dorang akan nampak nama2 hebat cam sesumpah store, khalifah, iklanpopular, tanyaputera, jiwang.org, dan ramai orang bagi testi.. so kita nyer group akan naik bersama2 nanti. kalo masing2 dah naik, so seme akan dapat klik, bayangkan jika 10 site nyer audience datang lawat ke sepuluh2 site, mesti capai ratus ribu audience kan

well thats just idea, buat blh di implement kalo ade lagi 5 org nak join. apa kata korang?

kalo setuju, aku akan letak testi korang pasal page aku dengan link korang sekali, pastu korang pun buat yang sama.. pasal kandungan testi tu, kita bincang lain ok?

aku xde hal...aku stuju sgt la kalau mcm tuh....tp bg aku masa jap...aku nak setting balik aku punyer blog tuh...aku nak tukar la dia pun yer isi...aku x tau nak taruk apa...senang kata aku taruk la campur2....kasi rojak dan byk pilihan org nak baca....xle tumpu satu topik je...lgpun org yg masuk bkn semata2 nak buat duit je...nak santai2 pun ada...

harap korg tunjuk ajar aku ye...lgpun aku kurang fasih dlm benda2 nih...aku ni baru je sebulan blajar buat blog nih...skarng tgh bz blaja plak tuh...aku akan bahagikan masa seeloknya...ok!

Edited by khalifah

Salamx! Nie perbualan antara aku ngn webmaster j****.org pasal adsence.. skit tips untuk aku kongsi ngn korang.. aku dah try.. CUN!

Inter: aloooOOo

nayoe: m8! purata skrg bape ko earn google ads/day..?

nayoe: ada tips..?

Inter: aa

Inter: **usd

nayoe: sehari **usd..?

Inter: aa

nayoe: ramai ker yg klik..?

Inter: 500 clicks per day

nayoe: fulamak

nayoe: no wonder

nayoe: kasik aa tips skit

Inter: aku block adverts yg CPC ciput

Inter: cam ekawan.com, mobileklub.com aku block

nayoe: hurm

nayoe: blok url la nie

Inter: keyword ngan desc site ko penting gak la ..

nayoe: tu metadata ker.?

nayoe: kat index.php..?

Inter: top paying keyword takat ni aku tgk .. tutorial, earn money, mobile

nayoe: keyword tu apa kandungan web ko kan

Inter: 40 usd pun sbb aku running 3,4 site

Inter: kalau jiwang.org je dlm **usd

Inter: aku just focus kat download section, lyrics je

nayoe: ko add domain or subdomain..?

Inter: yg lain aku just paste code kat theme.php

Inter: semua tempat dia show

nayoe: sama cam aku buat.. paste kat theme

nayoe: ada mintak user ko tlg klik x..?

Inter: ko tau kan kalau kuar iklan masyarakat tu org klik kita dapat 0 sen je

nayoe: tu aku tau..

Inter: suh org klik againts google policy

Inter: bleh kena suspend acc

nayoe: pastu..?

Inter: aa .. 1 cara takmo tunjuk iklan masyarakat tu ko bleh guna alternate url

nayoe: how..?

Inter: kat code ko .. tambah google_alternate_ad_url = "http://blablablaa/page.html"

Inter: ko tgk contoh kat site aku

nayoe: kurang paham

nayoe: tambah kat mn2 line..?

Inter: kat google generator pun ada kotak tu

Inter: ko cari kat alternate ads

Inter: bleh letak banner apa apa

nayoe: aiyak

Inter: To replace public service ads, enter a URL for alternate ads or select a color code here. Learn more...

Please enter a valid URL or color

Alternate URL Color code

Inter: https://www.google.com/support/adsense/bin/...ternateads.html

Inter: baca sini m8

nayoe: k

nayoe: kalu aku x paham aku buzz je

nayoe: tq

Edited by nayoe

pengajaran dari perbualan kat atas:

1- pastikan google ads yg kuar kat website bukannya "goolge public ads service" atau "iklan layanan masyarakat oleh google" pasal kalau 1000 org klik iklan tu pon, kita tak akan dapat 1sen pon. ikuti tutorial dlm dialog kat atas tu utk blok iklan layanan masyarakat tu..

2- jgn sengaja klik ads tu.. nanti google cekup, naya! (kalau nak buat jugak, pastikan corak / cara korang klik tu berlainan.. eg: tukar2 ip dan penggunaan browser yg berlainan)

3- jgn suh orang ramai/user yg lawat web kita tlg klik ads pasal its againts google policy (lool aku buat yg nie.. lps nie kena tobat la)

4- keyword yang korang pakai kat laman web korang tu biarlah keyword yang slalu org search kat search engine! ini akan memastikan ads yang terpampar kat website korang tu ads yang mahal harganya (CPC)! (very important)

tu je la yg aku dapat kongsi stakat nie.. any update aku post je kat sini.. korang nak tambah..? please..

www.google-adsense-sucks.com/

aku jumpa ni

benda nih aku dah lama jumpa...nih apsal mbrs yg dah kena ban...kira mcm tauladan la kat newbies yg xnak kasi korg punyer akaun kena delete...

pengajaran dari perbualan kat atas:

1- pastikan google ads yg kuar kat website bukannya "goolge public ads service" atau "iklan layanan masyarakat oleh google" pasal kalau 1000 org klik iklan tu pon, kita tak akan dapat 1sen pon. ikuti tutorial dlm dialog kat atas tu utk blok iklan layanan masyarakat tu..

2- jgn sengaja klik ads tu.. nanti google cekup, naya! (kalau nak buat jugak, pastikan corak / cara korang klik tu berlainan.. eg: tukar2 ip dan penggunaan browser yg berlainan)

3- jgn suh orang ramai/user yg lawat web kita tlg klik ads pasal its againts google policy (lool aku buat yg nie.. lps nie kena tobat la)

4- keyword yang korang pakai kat laman web korang tu biarlah keyword yang slalu org search kat search engine! ini akan memastikan ads yang terpampar kat website korang tu ads yang mahal harganya (CPC)! (very important)

tu je la yg aku dapat kongsi stakat nie.. any update aku post je kat sini.. korang nak tambah..? please..

bagus gak la ko tya dia...tp tuh kira byk yg basic yg org dah tahu...kalau ko dpt korek byk lagi rahsia dia kan ok...knapa x dedahkan jumlah earning dia? knapa nak dirahsiakan...ckp je la...

lagi satu aku mintak maaf pasal aku nyer blog dlm proses nak upgrade...aku blum buat yg bagus2 lagi...nanti awal bulan depan aku start fokus habis2an...ok...wait for that...aku tgh cari maklumat nak bubuh situh...dah dapat cuma tgh edit...

salah satu cara nak dapat ramai user/hits ialah dgn cara ko tau nak tackle user yang akan melayari web ko. web aku telah mencapai 20k registered user dalam masa 3 tahun.. tu pon kira sikit.. ye la 3 tahun, baru dapat bnyk tu..

apa yang aku buat untuk dapat user ramai tu..?

1st, aku mempunyai target.. target bln2 nak dapat user ramai mana.. atleast aku nak 1000 orang meregisterkan diri dia org dalam masa sebulan.. kenapa aku nak dia org register..? pasal bila dia org register, aku akan dapat email dia org.. bayangkan, ko dapat mengemail 20k user korang tu hanya dgn 1 klik sahaja. Tapi jgn spam plak dia org.. paling koman pon, bila ko mass email dia org semua tu, mesti sangkut la 30-70 org untuk membaca email tu.. so, itu salah satu cara mempromosikan dia org utk jadik referal ko ke.. wink.gif

2nd, mengenai content website, aku surf2 internet, majority rakyat malaysia mau smething free.. PERCUMA! so, kasik la sesuatu yang percuma kpd mereka.. macam aku, aku host website (sesumpahstore) untuk memuatkan lagu-lagu berformat real audio/ real media. (pasal saiz dia kecik). kalu diikutkan hati, mmg aku nak hostkan mp3 jer.. tapi makan space hosting + bandwidth la nnt.. duit gak tu..

3rd, ko link kan lah url web kot tu kat web2 yang glamer... cam aku, aku make sure kan banner web aku tu appear kat web jiwang. aku tau dia dapat hits per day ribu2, so tempiasnyer mesti kena gak kat aku nnt wink.gif

4th, pastikan ko update website ko tu atleast seminggu sekali.. kenapa..? pasal user nie hari2 dia org akan bukak web ko tu bila dia dah start jatuh cinta..

5th, jgn syok sendiri bila buat website! nie yang penting..! user tak suka admin yang sombong.. yang asyik angkat diri sendiri.. percayalah..

6th, dengar apa komen dan cadangan dari user ko.. jgn jadik cam admin 4daily.. segala komen yang tak menyebelahi dia, dia akan delete.. tu syok sendiri la tu..

worite.. tu je la apa yang aku dapat kongsi utnuk dapatkan hits lebih utk website.. erk.. ada kena mengena dgn topik google nie ke..? am i off topik..? lool..

p/s: nnt aku link kan blog ko kat store aku.. wink.gif

nayoe, kira ekau dah join ke st? kalu dah join mesti la ekau nya downline pun ramai kan..dek kerana google adsense tu hehe laugh.gif

nayoe, kira ekau dah join ke st? kalu dah join mesti la ekau nya downline pun ramai kan..dek kerana google adsense tu hehe  laugh.gif

downline aku dlm ST ada dekat 70 org.. tapi malangnyer semua downline aku tu FREE members.. So..? kalau aku dapat 1000 orang downline yang tak upgrade akaun dia org, samalah seperti aku tidak mempunyai downline.. lool..

tapi, tgh hari tadi aku dah terima CEK dari studiopay wink.gif bermodalkan cek itu nnt, insyallah ada la downline aku yg akan mengupgrade akaun dia org..

heheh.. dah off topik dah..

balik pada adsence, pasal j*** tu bape dia earn/day..? i wish i could paste it here.. yang pasti, earning dia melebihi earning ST level 2000! Kira lah.. wink.gif

Edited by nayoe

hehe..ekau kurang bg penerangan kut..suruh diorang upgrade $20 dah le pastu ekau yg surfkan utk diorang hehe..

den pun memang dah lama dah berminat dalam bab adsense ni..tapi sampai la ni x siap-siap lg website den hehe.. laugh.gif

yezz!!! aku dah dapat cek! dan smlm 2 org dah nk join and sanggup laburkan 100usd sorg wink.gif pakcik kayoooo!

tak sia2 aku mintak cek tu.. walaupon kecil nilainya...

cek dari st ke? bg la tengok kek sini..hehe..bape lama masa ekau nak dapek duit tu? kira dari ekau request dari st ke sp ke cek..bape lama? den ingat pun nak request gak nnt

huhuhu dulu time aku apply, website aku dalam bi, then lelama makin nak buat dalam bm lak heheh.. tapi leh gak masukkan google adsense tu sbb ade gak org mesia yg buat iklan kat google ni.. cam aku nyer website, dia kuar iklan pasal hotel kat melaka...

korang, bebaru ni aku ade terfikir satu teknik, dan aku tgh buat experimen ni... tapi aku perlukan bantuan korang... iaitu, em, korang gi website aku...

http://richsense.blogspot.com

then, korang cari google adsense... then...

aku dapat idea bila dak nayoe tulis ni... then aku bukak balik apa yg aku blaja(ebook) then try, mmg ade cara nak tau keyword ape yg tinggi harga dia(harga tepat contoh $3.05, mengikut keadaan semasa).

kalo korang nak tau, yg kat blog aku tu harga dia lebih dari keuntungan sehari surf Studio trafic modal $1000(yang 1% sehari tu). skrg ni just perlukan bukti jer... kalo aku nyer income naik dengan mendadak, aku akan citer kat korang cam ne aku buat.

tapi aku perlukan sokongan luar untuk berjaya(korang la tu...). ok? smile.gif

"kak2, sekupang ke, dua kupang ke, tiga kupang?... terpulang la dik... sorang sekupang dah laaa... nak sepuluh kupang jer sebagai percubaan.." kalo korang faham laa..

kalo tak paham, pm aku ok smile.gif

majulah google adsense untuk org2 malaysia!!!