Jump to content
matieu

Kerjaya Jualan Langsung(mlm) Dan Peluang

Recommended Posts

Jenis2 jualan langsung

Menurut Akta Jualan Langsung 1993, terdapat 3 jenis jualan langsung iaitu, Single level marketing(SLM), Multilevel marketing(MLM) dan Mail order.

Produk

Produk yang dijual secara jualan langsung haruslah memenuhi beberapa syarat, iaitu,

1) Memiliki keistimewaan tersendiri yang memerlukan penjelasan terperinci

2) Dibuat di kilang yang berstatus GMP(good manufacturing practice)

3) Mendapat pengiktirafan dari badan2 berkenaan seperti JAKIM(tanda halal), SIRIM, KKM, dan badan2 pengiktirafan antarabangasa.

kesimpulannya, mana2 produk yang diluluskan untuk dijual secara MLM merupakan produk yang mempunyai keistimewaan tersendiri, berkualiti, dan mendapat pengiktirafan dari dalam dan luar negara.

Keistimewaan MLM berbanding single level marketing dan mail order

Dalam MLM, ejen yang dilantik oleh syarikat, boleh melantik atau menaja ejen di bawahnya. berbeza dengan SLM, ejen yang dilantik syarikat tidak boleh menaja ejen(downline) di bawah mereka. oleh itu, bonus mereka bergantung semata2 kepada prestasi jualan peribadi mereka. Ejen MLM yang memiliki ramai downline boleh menikmati bonus jualan kumpulan.

Di dalam MLM, terdapat pangkat2 mengikut prestasi seseorang ejen. walaupun seorang ejen itu mempunyai ramai downline tetapi jika prestasi jualan downlinenya lebih baik, maka downline tadi boleh mencapai pangkat lebih tinggi berbanding ejen di atas mereke(upline), sekiranya downline tadi mencapai pangkat yang lebih tinggi, maka tiada bonus akan diperolehi oleh upline tadi melalui downline tersebut yang berpangkat lebih tinggi. Keistimewaan inilah yang membezakan MLM dengan skim piramid(di dalam skim piramid, orang atas akan sentiasa lebih kaya daripada orang bawah. nama lain bagi skim piramid yang diperbaharui adalah skim binary).

Tanggungjawab seorang ejen MLM

Imbas kembali syarat produk yang membolehkannya dijual secara MLM iaitu, terdapat keistimewaan tersendiri dan perlu penjelasan terperinci. Ejen MLM bertanggungjawab mempelajari tentang keistimewaan produk terlebih dahulu sebelum boleh mula menerangkan keistimewaan produk dan mempromosikan kepada orang lain.

Memandangkan produk MLM adalah berkualiti, dan merangkumi pelbagai barangan seperti sabun, makanan kesihatan, dan banyak lagi barangan penjagaan diri dan rumah, maka, seseorang ejen dilihat sebagai seorang usahawan bebas yang mempromosikan kehidupan yang lebih berkualiti kepada orang lain.

Kualiti yang dimaksudkan adalah barangan penjagaan yang lebih berkualiti, kesihatan yang lebih berkualiti, kaedah mencari pendapatan yang lebih berkualiti, dan masa yang lebih berkualiti bersama keluarga (kerjaya MLM boleh dilakukan secara sambilan).

Tanggungjawab utama seseorang ejen adalah menyampaikan maklumat tentang keistimewaan sesuatu produk dan bagaimana produk itu boleh membantu orang yang sedang mendengar tentang produk tersebut. Kemudian, dia harus memastikan orang yang membeli produk tersebut benar2 berpuas hati dengan produk tersebut. Jika tidak, tanggungjawabnya sebagai ejen yang mempromosikan kualiti adaalh tidak terlaksana.

Potensi MLM

Dengan adanya rangkaian produk berkualiti, kerjaya MLM akan lebih membawa keuntungan melalui pelan pemasaran sesuatu syarikat. Setiap syarikat MLM yang berjaya, mempunyai pelan pemasaran yang unik dan tersendiri. Terpulang kepada individu untuk memilih mana satu yang baginya mudah untuk difahami dan diikuti.

MLM menawarkan peluang mencipta kekayaan, tetapi MLM TIDAK menjanjikan kaya cepat. Kekayaan di sini membawa maksud bebas kewangan, bebas hutang dan memiliki simpanan yang cukup, memiliki kereta sendiri, memiliki rumah idaman, dan mempunyai masa berkualiti untuk bersama keluarga tercinta.

Setiap orang mempunyai impian untuk bebas kewangan, memiliki kereta sendiri, rumah sendiri, dan peluang melancong keluar negara. Oleh itu, MLM merupakan salah satu bidang kerjaya yang patut dipertimbangkan sebagai jawapan untuk mencapai semua impian itu.

Ingin menyertai MLM?

Sila hubungi saya dan kita akan berbincang lebih lanjut bagaimana anda boleh bermula di dalam bidang MLM tidak mengira status kewangan anda sekarang. Sama ada anda adalah suri rumah, pekerja makan gaji, pelajar, pegawai bank, atau sebagainya, kita akan berbincang supaya anda dapat memulakan kerjaya anda dalam MLM mengikut kemampuan dan keperluan anda.

Sila hubungi saya secepat mungkin melalui email atau melalui website saya.

Edited by matieu

Actually kan,

semua perkara luar biasa di dunia ni dilakukan org yg biasa tapi bercita2 luar biasa hehe. kata2 seorang pakar motivasi, "millionaire and billionaire is no better or no smarter than normal people, but, they become rich is just that, they follow certain way that not ordinary man follow" tongue.gif

so, sama ada anda luar biasa atau biasa2, jika anda lakukan seperti orang kaya buat, anda juga boleh jadi kaya seperti org kaya biggrin.gif, tapi, jika anda mula hari ini, jangan la expect untuk kaya esok, kerana bak kata pepatah bekas PM(dr mahathir), tiada shortcut untuk berjaya. nak tak nak kene usaha.

so, sama ada anda biasa2 atau luar biasa, jom, ramai2 kita buat ikut cara jutawan saadah badrus(nak dgr citer? tanyalah saya biggrin.gif) buat, iaitu menerokai potensi MLM yang luas, dan sehari demi sehari, bangunkan semula impian anda yang telah lama terpendam time muda2 dulu.. iaitu mendapat pendapatan yang lebih baik.. kehidupan yang lebih baik, dan kesihatan yang lebih baik smile.gif, kereta sendiri, rumah sendiri, melancong ke luar negara.. ayuh hidupkan semula impian2 anda itu bersama MLM.

"bertemu kita di puncak kejayaan"

semalam, ade beberapa prospek saya tanya..

1) "dah berapa lama ko join MLM ni?"

2) "dah brapa banyak ko untung?"

well, soalan dorang sepatutnya berbunyi begini

1) "brapa lama ko nak stay kat MLM ni? kalo sekejap baik aku tak yah join bawah ko, kang aku lum dapat bonus lagi ko dah lari.."

2) "brapa banyak ko target nak untung dalam bisnes ni?"

sebab apa kene tanya cam tu,

1) Sbb tak kisah sy lama ke baru ke dalam MLM, saya dah bertekad nak stay kat MLM ni seumur hidup saya. sbb dah tanda tangan kat agreement keahlian(keahlian seumur hidup).

2) target saya nak untung 4 angka sebulan, malah 5 angka sebulan. sebab apa? sbb ade org dalam MLM yang pendapatan dia 6 angka sebulan(tak caya tanya saya, atau upline kepada upline saya.)

so, jom ramai2 kita sertai MLM dan terokai potensi kejayaan yang tidak terhingga!

PROJEK TERBARU SAYA:

Mencipta 1 orang pengurus kumpulan(nilai jualan kumpulan >3000pv) dalam masa 1 bulan.

so, siapa cepat, dia akan menjadi org yg bakal saya bantu untuk menjadi pengurus kumpulan dalam masa 1 bulan.

siapa yang terlewat sedikit, akan diserap menjadi ahli kumpulan pengurus kumpulan ini, so, anda akan dapat bantuan dia dan saya(2 pemimpin bersedia membantu anda).

"siapa cepat, dia dapat, siapa buat, naik cepat"

ok..ok....

member aku ramai gak yg masuk MLM nih...ade yg kaye...ade yg still x brape berjaya...tp ramai yg berjaya kalau ada usaha dan keberanian....tp x ramia lak yg sanggup nak wat camtuh.....salah satu MLM yg terkenal dkalangan remaja skarg nih ialah LUXOR....ini kira ok la....

pastuh member aku ade tya aku pasal syarikat MLM Lingkos....aku pun x penah dgr nama nih....apa pendapat korg?...aku nak check benda nih ok ke x....

kalau aku ada modal, aku join MLM nie...

pertama skali aku tukar kete baru.. lepas tu aku claim la nie untung yg aku buat dari MLM nyer program.. baru la org akan percaya.. tak gitu..? org kita nak tgk dulu baru dia org percaya... lool

haa ni yg nak citer ni

pasal dah de org menaruh minat pada MLM first of all aku nak ucap tahniah sbb telah memilih untuk berbincang mengenai topik yg aku post ini

actually aku gak ade kenal sorang kawan yg RAJA luxor yg masih studi.

kali terakhir aku jumpa dia setahun lepas, time tu pendapatan bulanan dia rm30ribu sebulan kemudian sebulan selepas tu, pendapatan dia meningkat kepada RM40ribu. Pangkat dia Diamond., donline2 dia ada lebih kurang nak dekat lebih seratus orang, hampir 20 orang ade pendapatan rm10ribu hingga rm20ribu. dan ade ramai lagi donline dia lain ade pendapatan rm2ratus hingga rm5ribu sebulan.

skrg ni aku tak tau ape citer pasal dia.

kerana budak tu(sebaya aku), aku jadi sangat jeles dan berminat kepada MLM. dia tak cakap kosong, setiap donline dia fotostat testimoni berupa cek dan ic dorang sendiri. dan aku tgk mmg dapat disahkan laa. sbb dia bg tgk ic. time tu aku mmg terbuka minda aku nak join MLM.

tapi, malangnya time tu aku tak de modal untuk mengikut pelan pemasaran dorang(tak leh citer kat sini sbb tu strategi syarikat lain ahaha).

lingkos, aku tak reti, tapi ade satu MLM yang mmg ramai orang kenal dan syarikat ini la aku tertarik untuk join. dia ni aku join sebab modal dia kecik dan pelan pemasaran dia setanding Luxor. syarikat ni ade kat malaysia dekat 18 tahun dan sekarang semakin bertambah2 aktif dengan adanya revolusi baru. baru2 ni kalo sesapa yg perasan, syarikat ni ada pasang billboard besar kat tepi2 lebuh raya utara selatan.

korang pernah dgr REVELL?

sama ada korang pernah dger ke tak, itu soal kedua. tapi soal yg pertama ialah, adakah REVELL ni dapat buat korang untung?

itu yang penting.

setiap syarikat ada pelan pemasaran tersendiri. ada yang boleh buat korang kaya dalam masa 1 bulan tapi modal besar (rm1 hingga rm2 ribu)

ada yang barang dia mmg senang nak jual, dan ada yang pelan pemasaran dia sangat senang dan sangat tinggi bonus.

so, aku nak terang ni cam ne REVELL blh buat korang untung.

1. formula 1 x 4 x 4

formula ni korang blh baca kat sini:

http://www.cybershop2u.net/sistemringkas.p...mber=matieu_sbh

2. setiap bulan tidak perlu perbelanjaan tambahan untuk REVELL, korang cuma guna bajet untuk beli barangan keperluan rumah setiap bulan korang tu, untuk beli barangan REVELL. Sbb barangan REVELL ni, orang kata, yang memang kualiti dia terjamin la, pastu harga dia lebih kurang kat pasaraya(kalo jadi ahli laa)

3. pastu apa lagi, bila dah join, sementara nak tunggu bulan depan nak beli lagi barang, ajak kawan2 lain join bawah korang, cari 4 orang jer, pastu ajar dia tukar jenama barangan setiap bulan ke barangan berkualiti REVELL.

4.then, sambil2 ade masa, tolong kawan yg 4 org tu dengan cara bantu mereka untuk terangkan pasal bende MLM ni dan pasal REVELL.

5.satu yang korang memang tekejut, iaitu target jualan(belian sendiri juga dikira jualan) untuk mendapat bonus setiap bulan adalah cuma rm50 atau 50pv sebab dalam REVELL 1pv = rm50. kepada yang tak penah masuk MLM, pv tu merujuk kepada point value atau mata belian yang boleh dikumpul untuk pengiraan bonus dan kenaikkan pangkat. actuallykan REVELL ni PV dia mmg yg paling sensasi la sbb dia je yg berani letak rm1 = 1pv. Malah, ade produk dia yg rm1 = 1.1pv iaitu 10% lebih tinggi dari harga barangan.

6.kenapa bisnes REVELL ni senang? dan kenapa ramai orang nak jon REVELL?

sbb, CS2U.

CS2U ni, dia dibuat oleh stokis yang hebat dalam bidang membuat laman web, dia tubuhkan kumpulan Usahawan REVELL dan menyediakan bantuan secara online dan pendaftaran kepada kumpulan dia juga secara online.

nak tau lebih lanjut tentang CS2U sila lah lawati http://www.matieuonline.com

atas tu url aku yg di redirect ke member page aku kat CS2U. dan, bukan, CS2U tu bukan aku nyer hehe.

7. bab2 nak cari 4 orang tu, mmg senang sbb produk revell ni, korang blh blaja buat demo sendiri melalui cd demo produk, demo produk tu jutawan REVELL sendir rakam diri sendiri tgh wat demo tu. then dalam cd tu, banyak gak tips2 yg kalo korang dgr, dia akan bagi tips cam ne dia buat sampai dia jadi jutawan MLM. cd tu ahli jer leh beli, dan harga pun murah, rm10 jer. hehe.

8. selain jutawan tu, ramai lagi upline2 yg hebat2 merata malaysia ni korang blh cet melalui ym atau melalui forum. dan itu la kelebihan yang paling tiada bandingan, sbb korang blh sembang2 ngan org yg mmg dah berjaya dan tak segan2 nak tanya soklan sbb tak nampak muka dorang hehe. cam aku ni kalo jumpa org yg hebat2 aku segan nak tanya soklan tapi kalo secara online mmg tak de nyer nak segan2 hehe.

baru semalam aku berciter panjang ngan dak yg pendapatan dia 4 angka sebulan ngan buat REVELL secara part time. dia masuk baru setahun hehe. aku cet ngan dia kat ym, hehe.

so, kesimpulan dia, mmg bende ni senang la nak buat, cuma kene tau cara jer. yang lain tu, mmg senang.

so, projek terbaru aku, nak cari 1 orang lagi untuk dijadikan pengurus kumpulan dalam masa sebulan. sbb aku tolong cari 4 org di bawah dia. hehe.

MLM ni bukan keje main2 tau, dia ni dilindungi akta jualan langsung 1993.

dalam post aku seterusnya aku nak terang serba sedikit pasal akta jualan langsung kat korang

p.s. kepada dak2 yg penah dgr pasal 1000pv (luxor) tu, nanti aku akan post cam ner nak buat tu kat REVELL menggunakan teknik yang memanfaatkan fungsi SUBSTOKIS REVELL untuk menjayakan sistem 1000pv tu. untuk pengetahuan, nak jadi substokis REVELL memang mudah, join2 je jadi ahli dah leh apply untuk jadi substokis sbb tu la nanti kalo ade yg bertanya, aku akan terangkan konsep 1000pv tu dan kenapa ia boleh berfungsi tanpa kena apa2 tindakan undang2 disiplin tambahan pula, dengan ada nya fungsi SUBSTOKIS REVELL ni, harga untuk buat 1000pv turut jauh lagi murah berbanding yg kat syarikat lain(cukup la aku sebut sekali je nama syarikat tu kat sini nanti dorang terasa).

hmm, tiba2 terbayang dak yg aku citer mula2 tu, cam ner dia dapat nikmati rm30ribu sebulan dengan melakukan MLM secara sambilan sambil masih studi lak tu.. pernah sekali dia tanya aku,

"ko rasa kalo aku bagi ko rm30ribu ni, ko rasa ko dapat abiskan ke dalam masa sebulan? tak leh nyer.. lum sempat ko nak guna bagi abis rm30ribu tu dalam masa satu bulan, nanti bulan depan masuk lagi bonus ko rm30ribu, ape perasaan ko time tu? ko rasa, apa aku tgh rasa sekarang ni?"

cam tu soalan dia kat aku. dan aku gak nak tanya korang soalan yang sama. dan soalan tu masih terngiang2 kat teplinga aku sampai la sekarang ni. mmg maca penyakit berjangkit la bende ni, sampai tak leh hilang dari kepala aku. aku ingat, dia akan hilang bila aku dapat rm30ribu sebulan kot.

dan aku yakin aku akan dapat macam dak tu dapat melalui teknik 1000pv yg aku nak terangkan kat korang nanti, kat post akan datang(kalo ade yg tanya). korang pun aku harap akan dapat gak cam dak tu dapat. konsep dia masih sama iaitu,

1 cari 4 cari 4. beli2 barang rm50 setiap bulan.

sebarang pertanyaan, sila tanya kat forum ni

Edited by matieu

Salam sejahtera, bercakap pasal MLM ni.

Kami pengedar produk popular susu IGG PLUS dari syarikat Smart Naco memerlukan pemimpin dan usahawan baru yang berminat untuk membuka rangkaian di kawasan dan negeri masing- masing.

Melalui SMART Success Sistem, anda akan mendapat khidmat nasihat dan tunjuk-ajar daripada ahli rangkaian professional yang berpendapatan 5 angka sebulan.

SMART Success Team mempunyai kebolehan dan kelebihan di dalam menggunakan internet di dalam mendapatkan ahli rangkaian di seluruh Malaysia, Brunei, Indonesia dan Singapura.

wassalam

yazid

Guideline to MLM, sebab dah banyak sangat syarikat MLM kat Malaysia ni, aku cuma nak bagi peringatan bagaimana nak memilih yang mana satu berkenan di hati. Sebab bukan apa, kalau ikut mentaliti ramai orang yang nak kaya cepat, memang takkan berjaya buat MLM. Orang yang buat MLM patut sanggup usaha secara konsisten bertahun-tahun.

1. Kenali syarikat tu betul-betul. Adakah syarikat tu kukuh? Adakah syarikat tu mempunyai tunjang pengurusan yang kuat? Adakah pengurusan syarikat tu boleh dipercayai? Ni semua penting, sebab banyak sangat syarikat baru bercambah, takut tak tahan lama.

2. Kenali produk atau khidmat syarikat tu. Syarikat tu buat produk apa? Syarikat tu buat perkhidmatan apa? Adakah permintaan terhadap produk/khidmat tu tinggi atau setakat turun naik? Adakah produk syarikat tu diluluskan oleh badan tertentu? Adakah produk tu selamat digunakan? Ni semua penting.

3. Kenali marketing plan. Bab ni kena faham betul-betul. Sebab ramai join MLM tak ikut marketing plan, pastu bila dah gagal salahkan syarikat.

4. Adakah syarikat itu menyediakan latihan/kursus/bimbingan/pendidikan yang kukuh? Adakah syarikat tu prihatin terhadap ahli-ahlinya?

5. Lagi satu, adakah perlukan modal yang besar untuk mulakan perniagaan? Bab ni pun selalu orang tanya, sebab ramai yang tak sanggup keluar modal besar, bukan senang nak keluar modal besar. Tapi terdapat banyak syarikat MLM yang tak perlukan modal besar sebenarnya, yang penting usaha, tekad, kesabaran, ketekunan.

Itu je le perkongsian aku...

ok....ok....

aku dah paha ape yg korg smua ckp....aku dah tau...benda nih mmg bley caye & best kalau rajin la....

aku just nak tahu pasal LINGKOS je....aku nak check status MLM nih....mber aku nak join.....dia skarng dlm LUXOR...tp dia kate LINGKOS nih lg hebat...tp dia nak check status dulu.....dia suruh aku tlg carikan maklumat.....korg leh tlg x????.....kat mane aku nak dptkan maklumat 2.....kalau korg tahu senang skit.....

Ass'kum semua,

Cite pasal MLM nie aku minat sesangat, pasai aku pong agent MLM. Aku baru jea jadi ahli lebih kurang dua minggu jea ,tapi dah pong buat untung...tapi taklah banyak,sebab aku malas nak gie cari pelanggan atau ahli baru...( bulan puasa beb ). Modal kecik jea...cuma RM30 untuk jadi ahli seumur hidup dan harga produk cuma dari RM11 ke RM120 jea. Itu semua sebab marketing plan yng bagus...dan bonus yang banyak sehingga melebihi 120% drp PV. Tak pandai bercakap depan pelanggan, tak pe...sykt tu boleh bagi kita kelas bimbingan ataupun sykt boleh buat demo kat pelanggan tu.

Nak tau caranya boleh e-mail kat saya [email protected]

sini ade sedikit tambahan tentang pemilihan syarikat MLM.

selepas pilih mana yg sesuai, jgn lupa BERTINDAK.

perancangan tanpa tindakan hanya la sia-sia...

pastu tips untuk kekal dalam satu MLM,

1. masuk2 jer, terus cari satu produk yg tul2 minat dan pelajari segala aspek tentang produk tu (dalam kes saya, saya pilih filter air sbb nilai PV dia paling tinggi hehe)

2. kemudian baru lah fiki pasal marketing plan.

3. bagitau diri sendiri, "aku blh berjaya melalui syarikat MLM ni"

then kat sini ade tips "bercakap" kepada yg baru mula.

langkah demi langkah

1. senaraikan 3 org prospek(catatkan kat 1 kertas, nama org tu)

2.jumpa org pertama, tanya, nak beli barang dari sy tak?

3. kalo nak, terangkan pasal produk yg dah blaja tadi.

4.then, kalo dia beli barang tu, time selepas beli tu, tanya nak bisnes tak..

5. kalo nak, baru la citer pasal bisnes hehe.

6. kalo tak nak beli barang, atau tak nak join bisnes, tak pe, simpan dulu nama org tu dan jgn buang, cuba lagi lain kali hehe.

7. gi jumpa org kedua dalam senarai tu.

ulang step 2 sampai 6.

8. kalo senarai dah abis, buat lagi satu senarai lain, dan simpan senarai lama tu buat koleksi kalo seme yg dalam senarai tak join atau tak beli barang.

9. setiap yg beli, masukkan dalam senarai baru iaitu senarai pelanggan.

10.setiap yg join jadi donline, masukkan dalam senarai donline.

11. periksa 3 senarai - prospek, pelanggan, donline tu setiap ari, then hubungi senarai prospek 1 bulan sekali, hubungi senarai pelanggan setiap 2 minggu sekali, hubungi senarai donline setiap 1 minggu sekali.

so, anda sekurang2nya kene ada 10 keping senarai prospek(1 keping 3 org), 1 keping senarai pelanggan(list dalam 10 org pelanggan tetap) dan 1 senarai donline(sekurang2nya 4 org direct donline yg aktif smile.gif)

dgn ade nyer senarai cam tu, korang akan dapat bertahan lama dalam MLM.

actually, setiap kali org kata "tidak, tak minat, tak nak" anda seharusnya tidak perlu memujuk2 rayu2. jgn buang masa kat org camtu.

satu lagi, kalo setiap lkali kita ajak org tu join, then dia tanya "brapa banyak ko untung?, dah baper lama join?" so, korang kene cepat2 abaikan org cam ni, sbb sejak mula lagi dia mmg tak penah merancang untuk join, then tanya soklan tu semata2 nak kenekan kita lik ngan jawapan kita.

cam ni, kalo kita kata "baru seminggu.." dia akan kata, "laaa baru lagi, nanti kalo ko dah berjaya baru ajak aku laaa"

pastu kalo kita ni dah lama join katakan dah 1 tahun, dia akan tanya "brapa ko dah untung?" bila kita jawap takbanyak, dia akan kata, "laa b\wat pe aku join tak untung"

kalo kata untung, dia jawap "ko dah lama join.. mmg laa ko leh wat untung.."

so kesimpulannya, mmg alasan semata2, so, daripada dgr alasan2 dia, baik cari org lain lagi bagus tul tak?

jgn riso, hukum purata mengatakan, semakin ramai org yg kita jumpa, semakin tinggi peluang untuk kita jumpa yg nak.

satu lagi tips nak kongsi, iaitu, kita jumpa org, adalah dgn niat nak tanya soalan, bukan sbb niat nak paksa join. itu jer, tanya.

biasanya kita tak tahu apa org lain fikir kalo tak tanya. "laa ko tak tanya cam ne aku nak bagi tau?" penah dgr org kata cam tu? hehe..

so, tanya. buka mulut, tanya. nak? tak nak? next!!!

haa kan senang smile.gif

kalo ade pertanyaan tentang bisnes MLM aku, tanya aku ok : aku buat REVELL CS2U.

ade masa, ym aku kat matkim98 smile.gif

kejayaan, bermula dari langkahan yang pertama.

cara paling pantas untuk mendapat jawapa ialah, TANYA.

sebab2 org tak join MLM, sbb

1. PERSEPSI - "MLM? laa tak minat laa"

2. Tak ditanya sama ada nak join ke tak nak. "nak join MLM tak? nak beli barang dari saya tak?"

3. masa tak sesuai "lum de modal laa.."

4. gagal untuk bgtau dia apa faedah yg dia akan dapat kalo join MLM

so, kesimpulannya, kalo nak org join kita, kita kene tanya org tu nak join tak.

kalo dia kata tak nak, tak yah susah2 nak gi pujuk. sbb kita ade ramai lagi org yg kita lum tanya, so jgn buang masa memujuk org yg tak nak.

tapi, pegi tanya(tu sbb senarai prospek tu penting supaya kita tak kehabisan prospek) setiap org sehingga jumpa org yg tul2 nak, then baru la terangkan semahu2nya kat org yg nak tu. sbb org yg nak jer yg layak untuk mendapat motivasi yg sgt berharga dari kita. org yg nak, tapi kata tak nak, kira dia rugi la sbb tipu diri sendii smile.gif

kat bawah ni ade citer tentang si penjual jam..

" suatu hari, ali berjalan menuju ke sebuah kedai jam.. bila sampai jer, tauke jual jam tu bertanya "encik apa mau? jam rolex ada, casio ada, encik mau beli ka?

ali menjawap "tak pe tauke nak tgk2 jer.."

penjual jam pun senyum smile.gif dan membiarkan ali terus melihat2 tanpa banyak soal..

ali adalah pengunjung ke 501 yg berkata begitu hari itu..

walau bagai mana pun, setiap hari, sama ada org membeli atau datang sekadar melihat2, tauke itu tetap akan membuka kedai jam setiap pagi...

"

so, moralnya disini, penolakan tu mmg perkara biasa bagi seorang bisnes man, kalo org tak nak, tak yah nak paksa2, just gi cari org lain jer, sampai jumpa org yg nak.

so, gi tanya. buka mulut, tanya. kalo malas, cuba wat cam ni "nak? tak nak? next!!!"

cam tu.

so, itu jer perkongsian sy dalam melakukan bisnes MLM ni..

harap anda dapat sesuatu dari forum saya smile.gif

MLM itu ialah

1.produk berkualiti

2.peluang mendapat pendapatan tidak terhingga(tapi BUKAN dengan segera!).

3.peluang berkenalan ngan ramai org

4.modal kecil berbanding bisnes tradisional

5.blh dilakukan secara part time dan pada masa yg sama ade keje tetap

6.banyak org suka, tapi banyak gak org tak minat sbb persepsi tak betul

kata2 renungan

"jika ia tidak mudah untuk dilakukan, ia tidak berkesan"

"benda yg mudah selalu disalah anggap sebagai menipu"

"kebanyakan org dah terbiasa mencari duit secara susah, maka mereka sentiasa selesa begitu, dan sebarang cara, even yg mudah akan dijauhi sbb bagi mereka <tiada cara mudah untuk cari wang> hmm, sungguh malang kepada yg berfikir demikian.. "

"nak untung, berniagalah!"

"camne nak buat bisnes kita maju? datuk dr fadzilah kamsah kata, permudahkan bisnes anda"

Kata-kata semangat yang ada kaitan ngan MLM

"Jika anda mahukan setahun kemewahan, kembangkan sumber makanan, kalau anda mahu sepuluh tahun kemewahan, kembangkan sumber kemanusiaan" - Harry J Gray

"cara untuk menambah pendapatan berlipat kali ganda.

1. Tingkatkan jualan berulang

2. Tingkatkan bilangan pembeli

cara paling cepat, adalah cari sejumlah pembeli tetap, dan buat jualan berulang2 kepada mereka dengan SERVICE terbaik.

" - Jay Abraham

"Untuk berjaya dalam MLM, kita hanya perlu cari 10 pembeli tetap, dan beri mereka servis terbaik agar mereka terus membeli dari kita" - Pn Saadah Badrus & En Anis Kasan

Edited by matieu

aku ader beli minyak pelincir revell nih...dgn fuel additive Quasar P2 utk keta aku...sbb aku pakai keta auto, mungkin takde beza sgt...utk keta manual mungkin ader beza...harga pun RM6.00 sebotol...minyak pelincir takde beza gak aku rase...walopon semi syntetic...dah tinggal dlm 1 ribu km lagik utk next services, aku dah dpt rasa geseran kereta aku...dah kurang smooth...

so aku tak dpt beza sgt kelainan produk tuh ngan produk2 yg lain...

walopun dorng claim technology german dan dikilangkan di Caltex...tp takde beza sgt...

aku sbenarnya berminat dgn kebebasan membeli dan memilih...dgn tidak menjadi mana2 ahli MLM company dan mana program kesetiaan anjuran produk tertentu, so aku bebas untuk mencuba mana2 produk dipasaran...dan tidak terikat...mungkin suatu hari aku akan jumpa produk yg bersesuaian dgn keperluan aku...

kalo dah jd ahli, kita akan terikat dgn produk tu...ye la akan dpt BV dan bonus point...how about...kepuasan kita sebagai pengguna...?

tp mungkin aku terlepas peluang nak jana kewangan melalui MLM, ialah tak sesuai ngan jiwa aku...so aku nak explore bisnes lain plak...bisnet internet ke... biggrin.gif

semoga berjaya!!!

Edited by owner_ze

aku ader beli minyak pelincir revell nih...dgn fuel additive Quasar P2 utk keta aku...sbb aku pakai keta auto, mungkin takde beza sgt...utk keta manual mungkin ader beza...harga pun RM6.00 sebotol...minyak pelincir takde beza gak aku rase...walopon semi syntetic...dah tinggal dlm 1 ribu km lagik utk next services, aku dah dpt rasa geseran kereta aku...dah kurang  smooth...

so aku tak dpt beza sgt kelainan produk tuh ngan produk2 yg lain...

walopun dorng claim technology german dan dikilangkan di Caltex...tp takde beza sgt...

aku sbenarnya berminat dgn kebebasan membeli dan memilih...dgn tidak menjadi mana2 ahli MLM company dan mana program kesetiaan anjuran produk tertentu, so aku bebas untuk mencuba mana2 produk dipasaran...dan tidak terikat...mungkin suatu hari aku akan jumpa produk yg bersesuaian dgn keperluan aku...

kalo dah jd ahli, kita akan terikat dgn produk tu...ye la akan dpt BV dan bonus point...how about...kepuasan kita sebagai pengguna...?

tp mungkin aku terlepas peluang nak jana kewangan melalui MLM, ialah tak sesuai ngan jiwa aku...so aku nak explore bisnes lain plak...bisnet internet ke...

semoga berjaya!!!

aa ah, aku pun suka memilih ngan dan suka bebas membeli smile.gif

sebab tu aku beli produk yg aku nak beli jer dari REVELL. Contohnya aku beli ROYAL VITA-C sebab aku rasa imune system aku bertambah baik setelah mengamalkannya.

Tapi, aku tak beli bedak REVELL sebab aku rasa aku tak perlu guna bedak dan aku tak mengamalkan pakai bedak. Minyak rambut pun tak. aku pakai minyak rambut lain.

So, camne agak nya aku buat untung dalam MLM kalo aku tak beli produk MLM? aku ade ramai kawan yang berkenan ngan produk REVELL. Ade yg suka minyak wangi REVELL, ade yg minat sabun cuci AMIN REVELL.

owner_ze, actually ko tak harus rasa terbeban ngan belian tu.. sbb REVELL tak paksa orang beli barang.. majority MLM tak paksa org beli barang..

dorang cuma menyediakan barangan untuk kita jual, atau jika kita suka barang tu, kita boleh beli dengan harga ahli.. dan, katakan ko tak beli barang selama 1 tahun, kemudian tiba2 terasa lak nak try produk lain lak, pun tak de masalah sbb keahlian ko seumur hidup smile.gif tu yg dia kata, ko leh buat bisnes bila2 masa, di mana2 ko suka. segala2nya bergantung kepada keinginan ko. tiada paksaan.

tapi memang digalakkan mencuba sendiri sesuatu produk sebelum menjual. tapi boleh gak kalo jual sebelum cuba. caranya, kita guna testi kawan2 kita yg dah guna dan suka barang tu, atau orang lain yang dah guna, kita guna testi dia untuk jual barang. sebab, sebagai usahawan atau peniaga, mustahil untuk kita mencuba semua barang yang kita nak jual terlebih dahulu sebelum kita boleh jual produk tu.. kalo tak caya, cuba tanya semua pekedai runcit, tanya dia sama ada dia dah penah guna ke barangan yg dia jual kat kedai dia? kalo lum, cam na dia tau barang tu bagus ke tak? tul tak?

Kalo ko nak tau owner_ze, REVELL ade je program bisnes online melalui CS2U. ko leh promote produk REVELL atau peluang REVELL melalui website atau mana2 cara internet

actually aku nampak ko ada minat dalam bisnes MLM cuma ko tak baper nak faham konsep buat untung dalam MLM smile.gif kalo ade masa, mungkin kita leh sembang2 hehe.

selamat maju jaya!

aku minat ngan potensi MLM sbg satu cabang kaedah pemasaran produk, tp aku dah tak minat nak jd salesman MLM...jd manager aku minat gak... biggrin.gif

MLM online, mungkin gak...revell nyer website ada free gateway, tracking system, mcm SFI ke? Shipment, diorng handle ke kita kena pos sendirik...

Cosway pun ader ecosway...tp mcmane gaya dier aku tak sure lak...tp mesti byk company MLM buat online pulak ni...dpt kurangkan kos diorng...

Edited by owner_ze

aku minat ngan potensi MLM sbg satu cabang kaedah pemasaran produk, tp aku dah tak minat nak jd salesman MLM...

MLM online, mungkin gak...revell nyer website ada free gateway, tracking system, mcm SFI ke? Shipment, diorng handle ke sendirik...

Cosway pun ader ecosway...tp mcmane gaya dier aku tak sure lak...

a ah, tapi REVELL nyer ni, ade stokis yang buat online system. nama stokis tu Cybershop2u.net atau CS2U. shipment mmg CS2U buat. Dorang guna status stokis untuk buat shipment. pastu CS2U ni ade gak autodonline. Then, bukan seme ahli REVELL adalah ahli CS2U. Cuma ahli REVELL yang daftar melalui CS2U jer yg leh guna autodonline dan kemudahan di CS2U.

Satu lagi, dia tak de la cam SFI yang free je nak join tu hehe. Kalo dalam CS2U, ko cuma perlu cari 4 member, pastu kalo ade lebih member yg ko dapat cari, seme akan di spillover kat donline2 ko yg 4 tu. ko tau kan konsep autodonline.

aku join REVELL pun sebab aku jumpa CS2U ni. Senang dan mudah. boleh gerak kat dunia online dan offline serentak. internet online buat keje untuk kita 24 jam, kita lak sendiri keje offline dalam 1 hingga 2 jam je sehari hehe tak pun 1 jam seminggu. nak keje online memanjang pun takpe. katakan melalui email marketing, melalui forum marketing, free online advertising, yahogroup, macam2 lagi. Tak pun kalo kita terrer buat website, kita buat website sendiri, pastu link2 barangan point ke website CS2U kita tu. so, senang la kita nak buat jualan secara online hehe. aku ade gak website sendiri yang promote link CS2U aku. Tapi nanti aku ingat nak buat macam kedai sendiri guna domain sendiri dan linkkan gambar produk ke page cs2u. itu plan aku la nanti tgk la cam ne. pastu aku nak gerak bisnes REVELL aku secara fully online.

Dunia online, memang menakjubkan biggrin.gif

Edited by matieu

Tajuk thread ini adalah,

"Kerjaya Jualan Langsung(mlm) Dan Peluang"

So, apa peluang yang anda boleh anda ambil dalam MLM?

1. Menjual produk secara sah tanpa memiliki lesen berniaga

2. Boleh jual macam2 produk yang disediakan oleh syarikat

- dari produk kesihatan, shampu, minyak wangi, sistem penapis air, jus buah buahan, mekap, minyak enjin, jamu, dan macam2 lagi semua anda boleh jual tanpa lesen perniagaan tapi atas nama ejen MLM.

3. Boleh menjual di mana2 yang anda suka, asalkan di mana ada orang disitu anda boleh menjual. di asrama, di pejabat, di surau, di kedai kopi, di hotel semua boleh.

4. Boleh cari donline dan suh dorang jual, kita jadi cam pengurus je, untung, dorang dapat sebagai penjual, kita dapat sebagai pengurus. Dua2 untung. Takde sapa yg rugi. Kalo tak jual pun tak rugi, tapi just lum untung je lagi.

5. Boleh jadi pengurus kepada sekumpulan pengurus, kita untung sebagai pengurus kepada pengurus, pengurus untung sebagai pengurus kepad penjual, penjual untung sebagai penjual.

6. Boleh bertindak sebagai pengurus dan penjual pada masa yang sama, so keuntungan berganda. untung sebagai pengurus dapat, untung sebagai penjual pun dapat gak.

Banyak lagi peluang yang patut anda ambik kat MLM ni, tapi just itu laa, nanti dari masa ke semasa saya akan senarai kan lagi peluang2 lain.. banyak ni..

p.s. Ni ade satu peluang besar kalo join REVELL CS2U, kalo anda join sebelum 18 Nov 2005 ni, anda akan dapat PERCUMA ebook RICH DAD POOR DAD dari saya. Pastu anda juga akan dapat ebook "Rahsia pendapatan melalui internet" dari upline saya. Pastu dari semasa ke semasa, saya akan bagi kesemua koleksi ebook peribadi saya yang berharga lebih dari 1000usd yang saya kumpul sekian lama. antara tajuk ebook cam "Marketing without Advertising by Michael Phillips and Salli Rasberry", "How to be an Information Multi-Millionaire, Robert G. Allen", "The Science of Influence, by Robert B. Cialdini, Roselle L. Wissler and Nicholas J. Schweitzer", dan banyak lagi koleksi ebook saya. nanti saya akan bagi anda secara PERCUMA. Tapi limited laa, sbb banyak duit saya labur untuk kumpul ebook2 tu.. saya just nak 5 orang jer... lebih dari tu, tak leh la kan.. sapa yang nak try mohon, leh pm saya mulai malam ni jam 9 malam. saya online pastu kita leh live chat kat YM.

bukan nak promote, just nk bagitau peluang yg MLM, CS2U, dan saya sendiri bagi kepada anda.. oh ya, kalo join CS2U blh dapat website sendiri percuma tau smile.gif CS2U bagi.

Edited by matieu

Kenapa anda harus berminat dengan MLM?

Bukan, bukan sbb dia senang buat duit... tapi sbb dia bisnes(ada akta) bermodal RM50 hingga RM200. Modal kecil.

Kenapa ramai orang tak suka MLM?

Sbb ada konsep upline downline. Konsep upline donline ni, dorang kata, org atas taja ramai2 donline, pastu ddk diam2 suh donline keje teruk2. Takpe, ini adalah persepsi yg sangat tidak adil.

Sebab, setiap ahli ejen sama ada donline atau upline, berpeluang untuk menjadi leader tapi bukan ddk senang2 suh donline keje. Tapi berusaha untuk memberi tunjuk ajar kepada donline supaya donline bleh memiliki kumpulannya sendiri. Tiada unsur paksaan disini, yang ada cuma tuntutan untuk berjaya. Sbb yg nak berjaya ialah kita.

Saya secara peribadi adalah donline. Saya belajar dari upline. Dan saya skrg ni lebih daripada bersedia untuk melatih mana2 bakal leader dalam kumpulan saya. So, kepada yang nak saya ajar latih supaya jadi leader(4 org sahaja), anda dialu alukan untuk pm saya.

Saya hidup, saya berani. Anda? Sama ada anda buat, atau tidak, org lain akan buat juga. So? Jom, pm saya untuk bincangkan masa depan anda dengan dunia MLM.

Erk, ade org tumpang iklan kat sini aiseh ehehe..

em, selama beberapa minggu saya buka thread ini, cuma pengenalan tentang MLM jer yang saya dan kawan2 lain postkan. rasanya dah cukup kot untuk bagitau apa itu MLM, dan apa yg perlu dilakukan oleh seseorang sebelum memilih MLM.

Saya juga sudah menyatakan ingin mengambil 4 org dijadikan sebagai donline dan pernah berjanji untuk membantu awk(yg terpilih... stakat ni masih belum ade calon sesuai) untuk masuk ke dalam dunia MLM dan seterusnya membawa awk bersama2 saya dan upline2 saya yang telah berjaya untuk menuju ke puncak kejayaan.

Baiklah, sekarang ini, saya akan menunjukkan kepada awak(awak semua), ciri2 prospek ideal saya(prospek yg paling sesuai) yang layak untuk mengisi 4 kekosongan itu...

Prospek ideal

1. Nak ade sumber pendapatan tapi lum jumpa

2. Not too desperate but tahu kepentingan ade sumber pendapatan kedua

3. Bersedia menukar jenama ke barangan revell setiap bulan

4. Perbelanjaan setiap sebulan untuk barangan rumah(sahaja) rm100 hingga 200

5. Ingin membeli barangan bermutu pada harga yang wajar(murah tapi berkualiti tinggi)

6. Suka online, tapi bersedia untuk bergerak secara offline

7. Mampu meluangkan masa berkongsi peluang dengan rakan2 atau jiran2 atau rakan sekerja

8. tiada apa2 kemahiran tambahan yg diperlukan

9. positif terhadap semua jenis bidang menambah pendapatan termasuk MLM

10.tidak suka berbohong

11.boleh dipercayai

12.menyetujui bahawa jika kita kuat berdoa dan berusaha, kejayaan akan datang sendiri kepada kita (hampir2 bergolek atau melayang kepada kita, dengan izinNya).

13.mahu merasa memiliki duit yang banyak(contohnya RM100ribu hingga RM1juta) bukan atas dasar tamak, tapi lebih kepada memikirkan masa depan keluarga dan anak2(bukan setakat makan minum, malah pendidikan, kesihatan, dan perlindungan yang sewajarnya).

14.Tidak mengenal putus asa

15.Sanggup berkorban sedikit, sebelum mendapat kejayaan yg berlipat kali ganda.

Dah nama pun ideal, maka, mmg saya jangkakan tiada sorang pun yg akan miliki kesempurnaan seperti di atas. tapi Jika awk ade lebih separuh daripada ciri2 di atas(awk kene jujur semasa menilai diri) maka bolehlah pm saya bila2 masa sehingga satu tarikh. Iaitu apabila saya sudah membuat pengumuman di thread ini yang saya sudah jumpa 4 org yg layak itu.

Saya jangkakan, dalam 200 orang(orang malaysia mmg kebanyakannya memiliki llebih separuh ciri tersebut di atas) yang akan memohon dan hanya 4 org yg akan terpilih.

so, anda hidup, anda berani. Anda cepat, anda dapat. Kalau tidak sanggup berkorban, jangan bicara tentang kejayaan.

p.s.

jika tidak ada aral melintang, thread kat tanya putera ini akan menjadi tempat pertemuan dan tempat perbincangan kita(saya dan awak 4 org) bertukar2 ilmu dan pendapat. Tempat persidangan kita dalam menjalankan "program kejayaan" kita ni.

Sudah tentu isi perbincangan adalah berkaitan teknik promosi melalui internet atau kaedah ict lain(seperti email, yahoo group, chatroom).

Salam sukses dan semoga bertemu di puncak kejayaan!

matieu