Jump to content
zer0Nehza

♦♦♦ Peraturan Jual Beli Di Putera.com ♦♦

Recommended Posts

salam semua...
saya pun nak joint dlm Bazar nie..

komen dan idea saya tak banyak..cuma ikut pengalaman yg dah dilalui je...
takat nie jualan saya ok tak de masalah...kalu pembeli nak barang selalunya dia call dlu or sms...tya barang lebih detail...kalu setuju...mintak bayaran mcm mana...dua2 setuju..buat tanggungjawab masing2 dgn jujur.

setakat nih.. saya buat urusan secara adil dan saksama...

[Deposit dahulu untuk mengelakkan FFK]
[lepas dpt barang tuh bru saya mintak duit penuh]

Mod, sila pantau thread wifisky tu..tolong keluarkan klausa 'wifi percuma' tu..nampak macam mempromosikan 'mari mencuri line internet orang lain'..dia nak jual wifi booster tu takpe..tapi jangan la masukkan klausa 'wifi percuma tu'..secara tidak langsung putera.com ni turut mempromosikan perbuatan mencuri tu..kalau bab h*cking, biskut tawar, cr*ack putera.com tak boleh kompromi, tambah2 la mencuri..so, harap mod boleh pantau dan amik tindakkan segera..

aku tak salahkan penjual tu nak jual wifi booster, tapi please keluarkan klausa 'wifi percuma' tu je..actually bukan percuma..sebab dia mencuri daripada orang lain..kalau ye pun nak mencuri..please la jangan bagitau terang2 macam ni..

[quote name='NeoLogy' timestamp='1321063949' post='1075055']
Mod, sila pantau thread wifisky tu..tolong keluarkan klausa 'wifi percuma' tu..nampak macam mempromosikan 'mari mencuri line internet orang lain'..dia nak jual wifi booster tu takpe..tapi jangan la masukkan klausa 'wifi percuma tu'..secara tidak langsung putera.com ni turut mempromosikan perbuatan mencuri tu..kalau bab h*cking, biskut tawar, cr*ack putera.com tak boleh kompromi, tambah2 la mencuri..so, harap mod boleh pantau dan amik tindakkan segera..

aku tak salahkan penjual tu nak jual wifi booster, tapi please keluarkan klausa 'wifi percuma' tu je..actually bukan percuma..sebab dia mencuri daripada orang lain..kalau ye pun nak mencuri..please la jangan bagitau terang2 macam ni..
[/quote]
peh en.neology btul2 anti-wifi booster ni haha...ak rasa bro shawty just jual brg tu je x ada niat pun nk galak kn hacking ni sbb perkara tu terpulang pd individu yang membelinya. Edited by mon678

[quote name='mon678' timestamp='1323272667' post='1076423']
peh en.neology btul2 anti-wifi booster ni haha...ak rasa bro shawty just jual brg tu je x ada niat pun nk galak kn hacking ni sbb perkara tu terpulang pd individu yang membelinya.
[/quote]
aku tak anti pun..nak jual xde masalah..tapi promosi tu kena la bertanggungjawab sket..walaupun niat tak galakkan hacking..tapi the way you express menunjukkan you nak galakkan hacking..niat you sape pun tak tau unless it states like that..contohnya niat nak pinjam pen, tapi terambil simpan dalam pencil case lak..orang yang tak tau you nak pinjam pen nampak you macam nak curi pen tu..walaupun niat you bukan nak mencuri..tapi the way people see..looks like you want to steal it..

So, buang je klausa "internet percuma"..tukar dgn "luaskan capaian wifi anda"..dia nak godam ke..nak curi line org ke..nak guna yg public wifi ke..tu terpulang pada pengguna la..user yang tanggung ape dia buat..you as seller jual wifi tu utk tujuan baik..tapi dia salah guna..you tak bertanggungjawab..tapi kalau you yg jual benda ni cakap..wifi booster ni bleh 'curi' line internet orang..you turut bersubahat..

Aku cakap ni sbb wifi aku penah gak org [biskut tawar] dan curi..internet jadi slow..kalau you tak suka 'dirompak' atau 'dicuri'..jangan 'merompak' atau 'mencuri' yang orang lain..

* Sini ialah peraturan jual beli/cadangan/komen.. harap off topik tidak berlanjutan...

Terima Kasih...

[quote name='NeoLogy' timestamp='1323303704' post='1076435']
aku tak anti pun..nak jual xde masalah..tapi promosi tu kena la bertanggungjawab sket..walaupun niat tak galakkan hacking..tapi the way you express menunjukkan you nak galakkan hacking..niat you sape pun tak tau unless it states like that..contohnya niat nak pinjam pen, tapi terambil simpan dalam pencil case lak..orang yang tak tau you nak pinjam pen nampak you macam nak curi pen tu..walaupun niat you bukan nak mencuri..tapi the way people see..looks like you want to steal it..

So, buang je klausa "internet percuma"..tukar dgn "luaskan capaian wifi anda"..dia nak godam ke..nak curi line org ke..nak guna yg public wifi ke..tu terpulang pada pengguna la..user yang tanggung ape dia buat..you as seller jual wifi tu utk tujuan baik..tapi dia salah guna..you tak bertanggungjawab..tapi kalau you yg jual benda ni cakap..wifi booster ni bleh 'curi' line internet orang..you turut bersubahat..

Aku cakap ni sbb wifi aku penah gak org [biskut tawar] dan curi..internet jadi slow..kalau you tak suka 'dirompak' atau 'dicuri'..jangan 'merompak' atau 'mencuri' yang orang lain..
[/quote]

ok cik cput ni komen yang last....ada cara nk mencegah kene godam....jgn gune wep...gunakan wpa or aes untuk encrypt password wifi en.neology...stiap mslh pasti ada penyelesaian.

[quote name='mon678' timestamp='1323325795' post='1076452']
ok cik cput ni komen yang last....ada cara nk mencegah kene godam....jgn gune wep...gunakan wpa or aes untuk encrypt password wifi en.neology...stiap mslh pasti ada penyelesaian.
[/quote]
ekceli, aku nampak apa yg bro neology keutarakan tu satu laporan dan cadangan untuk peraturan jual beli.mana tahu, lepas ni ada pulak yang jual alat godam windows, godam program, semua letak di sini. alasan mereka adalah 'godam wifi boleh'. apa pula alasan kita nak halang?

bro neology tak halang dijual alat tu, cuma jangan iklankan secara jelas 'hacking wifi'. jual booster boleh sekalipun dalam pakej dia ada alat hacking. tapi dalam iklan di sini kena padam perkataan 'hacking' tu

pasal cara nak cegah kena godam, bukan semua orang pasang wifi kat rumah tu reti bab-bab nih, diorang reti plug and play je.
apakata buat ebook putera, pasal guna wpa or aes untuk encrypt password wifi for more secure, post reply kat thread jual wifi booster tu.

'stiap mslh pasti ada penyelesaian' YES!

[b][color=#ff0000][size=2][sub]*akuccputsedut : bukan pe aku bagi peringatan sebab perbincangan dah ada bunga2 nak menyimpang...bukan aku tak bagi komen langsung pung....[/sub][/size][/color][/b] Edited by akuccputsedut
cadangan dah dikenal pasti dan masalah dah diselesaikan.. harap maklum..

Salam, saya ada beberapa barang untuk dijual..

Jadi sebelum saya post,

1 produk, 1 topik? saya ada lebih dari 1 produk.

atau klu ada 10 produk, perlu dirangkum kesemua dlm 1 thread? jika ya, bagaimana dgn kategori? jika ianya adalah barangan it, bercampur dgn barangan bukan IT?

boleh saya jual rayban aviator? high quality grade AAAAA.

sebelum berjual beli lebih baik tanya klu kot2 menjadi 1 kesalahan.. terima kasih...

Seeloknya post ikot kategori barang2 yang nak dijual. Tak kisah nak bukak banyak topik tapi biar lah betol tempatnya. Senang untuk dicari. Advantage dekat penjual juga. :)

Untuk barangan yang bukan tulen atau pon original haros lah nyatakan sejelas2nya bahawa barangan yang dijual itu bukan lah original supaya pembeli semua sedar
mengenai barang yang mereka ingin beli tu. So tiada lah masalah tak puas hati dan sebagainya kelak. :)

Oh tak lupa juga tajok topik tu biar lah menggambarkan apa yang nak dijual. Jangan lah macam pasar malam "Mai beli mai beli murah murah". Eloknya letak nama barang nak jual plus maybe sedikit description lain yang mungkin jadi tarikan. :)

Terima kasih.

[quote name='ahaksz28' timestamp='1323769491' post='1076921']
Seeloknya post ikot kategori barang2 yang nak dijual. Tak kisah nak bukak banyak topik tapi biar lah betol tempatnya. Senang untuk dicari. Advantage dekat penjual juga. :)

Untuk barangan yang bukan tulen atau pon original haros lah nyatakan sejelas2nya bahawa barangan yang dijual itu bukan lah original supaya pembeli semua sedar
mengenai barang yang mereka ingin beli tu. So tiada lah masalah tak puas hati dan sebagainya kelak. :)
[/quote]

bermakna, boleh 1 thread, 1 produk. thanks.

[quote name='zer0Nehza' timestamp='1089085996' post='28058']
[left][b]*Setiap trader layak membuka satu topik sahaja untuk berurusniaga pada sesuatu masa.Sila gabungkan kedalam satu template yang kemas dalam satu topik.Jika ada lebih dari satu topik pada sesuatu masa, topik itu akan dikunci atau dipadam sama sekali.[/b][/left]
[left][b]PENTING !! [/b][/left]
[/quote]
sebab saya takut dgn yg ni

yup, saya memang akan jelaskan yg barang ini high quality, replika. terima kasih Edited by Ardy