Jump to content
zer0Nehza

♦♦♦ Peraturan Jual Beli Di Putera.com ♦♦

Recommended Posts

Saya bakal menjual produk saya di sini. Tengah memahami segala peraturan yang ditetapkan oleh pihak putera. Diharapkan post saya nanti tidak akan menimbulkan masalah. :blush:

Mod/Admin... macam mane nak dapatkan kepercayaan org lain sekirangya tak boleh refferel link ke web lain yg kita jual?

Apamacam tuan mod, ada jawapan tak?

Mod/Admin... macam mane nak dapatkan kepercayaan org lain sekirangya tak boleh refferel link ke web lain yg kita jual?

sertakan snap pic barang itu (sebagai bukti).. upload kt mana2 image hosting,... gunakan img tag paparkan kat thread / topik anda.

Saya bakal menjual produk saya di sini. Tengah memahami segala peraturan yang ditetapkan oleh pihak putera. Diharapkan post saya nanti tidak akan menimbulkan masalah. :blush:

terima kasih kerana sudi meluangkan masa :)

hello cod tu apa ke benda ha leh gtau x.....plzzzzz

Cash On Delivery (C.O.D)

MOD/ADMIN, cikgayah nk jual perfumes boleh tak??..hrheheeh...cikgayah suke wangi2 nih.. :lol:

lg satu one of our member ni bg keje sambilan kt cikgayah jual dia punyer s/w translator BM-BI...boleh ker MOD/ADMIN?

semalam sungguh kelakar apabila ada sorang user tidak puas hati thread jual biskut raya kena tutup. :D

dia boleh kata pasal makanan tak leh jual tu baru edit kat peraturan..

padahal kali terakhir diedit ialah April 08... :lol:

bang dan akak putera.. saya ari tu jual prepaid maxis and celcom.. pastu kena warn... dan saya da tobat..

cuma saya nak tanya jual MOL point bole tak?? saya jual murah mOL rm 10 tu saya jual rm 8 jer..

bole ke bukak thread pasal jual MOL... game point

bang dan akak putera.. saya ari tu jual prepaid maxis and celcom.. pastu kena warn... dan saya da tobat..

cuma saya nak tanya jual MOL point bole tak?? saya jual murah mOL rm 10 tu saya jual rm 8 jer..

bole ke bukak thread pasal jual MOL... game point

setakat ini admin tidak benarkan sebarang jenis prepaid untuk diurusniaga..

kelonggaran hanya untuk sim pack/ starter kit sahaja dibenarkan.

Ini untuk mengelakkan penipuan dan jugak bisnes online prepaid yang tidak betul.

Pihak putera dalam proses untuk membuat perubahan untuk forum bazar sedikit masa lagi.

Untuk tidak tertakluk pada barang di dalam peraturan sahaja dan masih lagi dalam kajian pihak admin..

Harap bersabar.

setakat ini admin tidak benarkan sebarang jenis prepaid untuk diurusniaga..

Ini untuk mengelakkan penipuan dan jugak bisnes online prepaid yang tidak betul.

Pihak putera dalam proses untuk membuat perubahan untuk forum bazar sedikit masa lagi.

Untuk tidak tertakluk pada barang di dalam peraturan sahaja dan masih lagi dalam kajian pihak admin..

Harap bersabar.

baik.. saya faham..

kami dengar dan kami taat

Takleh gak. ;)

PREPAID SERVIS

tidak dibenarkan sebarang urusniaga, e-prepaid, bisnes prepaid.referral prepaid link.

Kelonggaran syarat & peraturan diberikan untuk phone simpack, starter pack, prepaid number.

mana satu betul ni?

PREPAID SERVIS

tidak dibenarkan sebarang urusniaga, e-prepaid, bisnes prepaid.referral prepaid link.

Kelonggaran syarat & peraturan diberikan untuk phone simpack, starter pack, prepaid number.

mana satu betul ni?

Jawanpannya:

setakat ini admin tidak benarkan sebarang jenis prepaid (RELOAD PIN/E-PIN/AUTO-RELOAD & SEBAGAINYA) untuk diurusniaga..

Harap bersabar.

Erk aku pertama kali masuk bhgn Jual beli ni,aku nak tahu sangat ape maksud BUMP tu? jelaskan sedikit.

Zeronehza,aku cadang nak jual barang digital dan fungsinya untuk kesihatan,boleh ke? Sebagai contoh klik kat signature aku tu.

1 lagi produk kesihatan yang disahkan oleh KKM dan ada No PBKD,MAL yang diiktiraf oleh Badan Penguatkuasa Farmasi.

Boleh ke? aku ada baca peraturan tapi takkan tak de kelonggaran kot.Diharap pihak berwajib jelaskan.