Jump to content
zer0Nehza

♦♦♦ Peraturan Jual Beli Di Putera.com ♦♦

Recommended Posts

apa punya jawapan lah moderator nih. patutnya ko jawab nanti saya bawak cadangan ni ke pengetahuan admin baru le sedap & bernas sikit. ni jawapan nak lepas dari tanggungjawab. :P

susah sangat ko bagi lah no kontek admin biar aku sms jer dia. B)

baru pos 8.. tapi dah komen macam2 :lol:

benda2 macam ni dah lama dah bincang.

& jawapan admin : Tak Perlu lagi & Apabila Perlu Baru lah Di Kemukakan. Forum Percuma. Tak perlu kita nk pertikaikan HAK. :)

p/s ; nk contact ADMIN.. PM je...

apa punya jawapan lah moderator nih. patutnya ko jawab nanti saya bawak cadangan ni ke pengetahuan admin baru le sedap & bernas sikit. ni jawapan nak lepas dari tanggungjawab. :P

banyakkan membaca terlebih dahulu.. jangan main cakap lepas..

kalau ada cadangan atau apa².. boleh PM admin atau ajukan kat sini

assalamualaikum & salam sejahtera

erm walaupun baru 8 kali aku bersuara kat sini tak semestinya aku baru lepak kat sini 8 kali. aku rasa aku dah lepak sini sebelum putera baru ni wujud lagi. aku dah lepak kat putera di zaman org gila ber IRC di dlm server undernet lagi. zaman di masa ip .my belum di banned di server tu. aku dah lepak kat putera dimasa putera ni tercari cari tapak yg sesuai utk hidup kembali, di zaman putera mencari cari dana utk sewa tapak lagi. tapi sekarang bila putera baru ni wujud maka wujudlah perasan dan sifat yg tak sepatutnya ada.

maaflah jika org tua ni menyinggung sifat² yg ada pada org muda B) jalan mesti ke depan bukan ke belakang yer :P

tak kisah la org tua ke org muda..

kt forum ni budak umo 12 tahun pon leh bertutur macam budak umor 21 tahun..

zaman skang tak kisah... saya pon wujud sejak zaman old skul putera lama..

tapi benda da lepas, so kita tanamkan dalam kenangan je la..

zaman iRC.. skang pon iRC still wujud walaupon bukan bwh undernet mahupon webnet...

dan skang pon... admin ada je lepak walaupon tak selalu dlm iRC tu..

so bukan susah nk contact pon kan...

bukan soal lama atau baru... bagus atau tak bagus.. semua orang ada penetapan masing2..

forum ni nk dijaga sepanjang masa tak logik jugak... kena pikir kehidupan realiti...

boleh tawarkan diri untuk berkhidmat di sini sekiranya ada cacat cela pada diri mod2 yg ada...

dan yakinkan diri.. sebagai orang lama anda boleh merealisasikan tutur kata.

if u can notice about invisible sub-forum in this forum [email protected] exist.... anda tahulah sejauh mana mod2 kita buat kerja atau tak, mod mana yang aktif tak aktif..

bak kata2 orang2 tua, "berfikir lebih baik sebelum bertutur, dan tuturkanlah kepada penetapan kepada pembuktian" <--- pernah dengar?

wassalam (ini bukan ceramah mahupon syarahan... sekadar penggantian penjelasan sebelum ini yang tidak lengkap) :) senyum itu sedekah

Edited by zer0Nehza

iyelah tu zero, biarlah aku kembali melepak di atas pagar, melihat dari jauh perjalanan putera ni. maklumlah aku baru 10 kali posting, ko takpelah dah 4k++ posting ada pangkat pulak tu. aku apa yg ada hanya penyokong yg buat kecoh. :)

baru pos 8.. tapi dah komen macam2

benda2 macam ni dah lama dah bincang.

& jawapan admin : Tak Perlu lagi & Apabila Perlu Baru lah Di Kemukakan. Forum Percuma. Tak perlu kita nk pertikaikan HAK.

p/s ; nk contact ADMIN.. PM je...

Assalamualaikum dan Salam Sejahtera untuk semua warga putera.com

LostZ bkn ape..!! nak mencelah sedikit tentang ape yang diperkatakan oleh Nyor surf kepada zeronehza..

Lostz rasa ah.. betul gak ape yang dicakapkan oleh en.nyor..

sebabnya :

1. segala cadangan dan ulasan oleh ahli² putera yang telah dinyatakan hendaklah dipanjangkan oleh supervisor/Mod kepada ADMIN, ini kerana cadangan dah ulasan ahli putera kebanyakkan nya adalah bernas...

2. LostZ rasa tidak timbul soal forum free atau berbayar ini kerana tujuan kita berforum menolong sesama kita...oleh itu supervisor kenalah tolong ADMIN dan ahli² putera.com kenalah tolong Supervisor/Mod, dengan cara memberi IDEA yang bernas dan boleh diguna pakai lah kita untuk menolong Supervisor/Mod untuk sama² membangunkan PUTERA.com

p/s : Segala pertuturan yang dituturkan oleh LostZ hanya lah datang dari sudut hati nurani..tiada sifat atau perasaan benci terhadap sesorang individu, oleh itu LostZ menyarankan kepada semua warga PUTERA.com janalah IDEA yang bernas untuk santapan umum... Wasalam...

apa-apa cadangan memang dialukan,tidak semestinya tidak mendapat jawapan tidak dilayan.

topik ini dibuka untuk pendapat.segala kemaskini akan di buat dari semasa ke semasa.

apa-apa cadangan memang dialukan,tidak semestinya tidak mendapat jawapan tidak dilayan.

topik ini dibuka untuk pendapat.segala kemaskini akan di buat dari semasa ke semasa.

bro.. boleh ke saya as TS close-kan thread yang saya bukak sendiri.. kalau boleh mcm mana? kalau x boleh tolong close-kan :D trimas!

bro.. boleh ke saya as TS close-kan thread yang saya bukak sendiri.. kalau boleh mcm mana? kalau x boleh tolong close-kan :D trimas!

hehehe supervisor kesepian :P

Assalamualaikum & Slmt Sejahtera...

Nak tanya 1 soalan panas nih... aku ader stok Perfume kereta "Ambi Pur", orginal punya, aku nak trade sini boleh tak erk? aku rasa menatang ni bukan yang terlarang kan? tolong sesapa advice...

Terima kasih... :lol:

(penuh sopan santun aku tanya nih... :blush: )

bawah sub forum bazar ada 3 lagi sub forum;

jual beli, tempahan pukal, produk & cenderahati

sila pos pada bahagian produk & cenderahati atas pertimbangan :)

Salam Tok Mod, supervisor dan forumers sumer,

Saya baru disini dan bercadang nak edarkan [jual] desktop pc dan notebook terpakai.

Bolehkan saya meneruskan niat saya ini??

Terima kasih

Salam Tok Mod, supervisor dan forumers sumer,

Saya baru disini dan bercadang nak edarkan [jual] desktop pc dan notebook terpakai.

Bolehkan saya meneruskan niat saya ini??

Terima kasih

boleh..teruskan niat anda.. :D

hi..ni nak tanya sket...rasanya mcm soalan bodoh ja...

BUMP tu actually guna utk apa...tak brapa clear la....

dan masa & keadaan apa yg kita kena guna BUMP tu...

bleh tak pihak putera tolong jelaskn skit....

singkatan kepada Bring Up My Post....

untuk pastikan post kita berada di atas sebagai perhatian... just taip BUMP di dalam posting...

tapi dibenarkan sekali sahaja dalam masa 24 jam. Jika langgar peraturan.thread akan dikunci dan user akan di beri warning.

kat maner ek die punyer Template...

x jumpe r...

aku dah jumpa... never mind...