Jump to content
PinguSpy

Tips Belajar

Recommended Posts

rileks le fanta

tak mati kalo tak cemerlang addmath

nak jadik jutawan tak perlu IQ tinggi..

u are not ur gred

school left out USUALLY sukses selepas tamat waktu belajar

hehe.. apo la motivasi aku nihs

Nak jadi jutawan IQ memang tak perlu tinggi. Nak kekalkan keJUTAWANan tu perlu.. smile.gif

[entahler...bagi aku, waktu form 4 susah giler add math. Sekarang dah nak masuk form 5 nih aku rase add math nih senang jer.. mungkin disebabkan tekanan hidup nak jadi h@cker menyebabkan aku baca kesemuan buku yg berkaitan computer seperti programing, network, system, cisco, dan kesemua buku berkaitan computer sains yg dipinjam dari kawan aku...walaupun otak aku dah hampir nak terbakar aku tetap berusaha jugak membacanya!!!! argh!! dan selepas habis baca semua buku tu, aku pun ingat balik mata pelajaran yg aku akan ambik untuk SPM 2006...math moden, add math, fizik, kimia.....hahahaha!!! macam baca komik jer....

[entahler...bagi aku, waktu form 4 susah giler add math. Sekarang dah nak masuk form 5 nih aku rase  add math nih senang jer.. mungkin disebabkan tekanan hidup nak jadi h@cker menyebabkan aku baca kesemuan buku yg berkaitan computer seperti programing, network, system, cisco, dan kesemua buku berkaitan computer sains yg dipinjam dari kawan aku...walaupun otak aku dah hampir nak terbakar aku tetap berusaha jugak membacanya!!!! argh!! dan selepas habis baca semua buku tu, aku pun ingat balik mata pelajaran yg aku akan ambik untuk SPM 2006...math moden, add math, fizik, kimia.....hahahaha!!! macam baca komik jer....

sepatutnya UTAMAKAN buku sekolah dulu sebabnya kau ni masih budak sekolah....jangan kau ingat spm tu senang.....jangan cakap kosong kalau tidak menunjukkan hasil....

[entahler...bagi aku, waktu form 4 susah giler add math. Sekarang dah nak masuk form 5 nih aku rase  add math nih senang jer.. mungkin disebabkan tekanan hidup nak jadi h@cker menyebabkan aku baca kesemuan buku yg berkaitan computer seperti programing, network, system, cisco, dan kesemua buku berkaitan computer sains yg dipinjam dari kawan aku...walaupun otak aku dah hampir nak terbakar aku tetap berusaha jugak membacanya!!!! argh!! dan selepas habis baca semua buku tu, aku pun ingat balik mata pelajaran yg aku akan ambik untuk SPM 2006...math moden, add math, fizik, kimia.....hahahaha!!! macam baca komik jer....

Adeiii haiii..... Kohkohkoh (chuckling)

tp baguslah kalau cara itu sememangnya boleh membantu ko dapat A1 dalam Add math dan lain2 subjek science.... teruskan cool.gif

...dan semoga ko score A1 dalam semua subjek SPM dan cita-cita ko nak jadi hekes menjadi kenyataan.

Edited by electroboy

jadi hekes tak guna kalau menda laen hancur.. nak amik course berkaitan ngan komputer pun subejk laen kena power. Math tu penting.. fizik lagi english...

pasal komputer ni tak habeh belajar punya. Tiap-tiap hari ada benda baru. Belajar dulu silibus sekolah tu. Benda tu tak bertambah..

aku pun form 4 gak. tapi takde cita2 macam ko. hakers tu jahat sangat!! kan baik ko jadi programmer buat software dan jual pastu dapat duit. ha pasal add math, aku pon bukanyer terel sangat. tak pernah lulus! sedih tol aku.. SPM nanti aku amik 9 matapelajaran bio ngan kimia konfom aku tak amik. mata pelajaran yang aku paling nyampah ialah bio. aku bukannya tak suka tapi memang susah ler. lebih susah dari add math kot. kat kelas aku takde sorang pun dapat A bio masa peperiksaan akhir tahun. matapelajaran yang mesti dan semesti2nya aku akan amik ialah IT dan addmath(selepas dengar hujah korang yang add math ni senang dan penting) biggrin.gif

aku pun form 4 gak. tapi takde cita2 macam ko. hakers tu jahat sangat!! kan baik ko jadi programmer buat software dan jual pastu dapat duit.

penggodam kalau digunakan untuk tujuan baik tidak mengapa seperti 'test' kekebalan / tahap keselamatan server atau pun sistem sendiri.....penggodam yang dikatakan jahat atau lebih mudah dikenali sebagai cracker adalah seorang yang [coklat ubat batuk] sistem kemudian memusnahkan data-data yang ada didalamnya...

aku pun form 4 gak. tapi takde cita2 macam ko. hakers tu jahat sangat!! kan baik ko jadi programmer buat software dan jual pastu dapat duit. ha pasal add math, aku pon bukanyer terel sangat. tak pernah lulus! sedih tol aku.. SPM nanti aku amik 9 matapelajaran bio ngan kimia konfom aku tak amik. mata pelajaran yang aku paling nyampah ialah bio. aku bukannya tak suka tapi memang susah ler. lebih susah dari add math kot. kat kelas aku takde sorang pun dapat A bio masa peperiksaan akhir tahun. matapelajaran yang mesti dan semesti2nya aku akan amik ialah IT dan addmath(selepas dengar hujah korang yang add math ni senang dan penting) biggrin.gif

[bio pun susah ker? baca jer la.... lain la.... math ++! memang bosan betulla....

er....aku nak tanya macam mana cara korang baca buku? maksud aku jadual berlajar...?

add math itu senang...nak buat apa jua software perlukan kemahiran math untuk programming....aku tak ada time table masa form 5 dulu...aku baca buku ikut aku punya suka...dan ikut mood...

add math itu senang...nak buat apa jua software perlukan kemahiran math untuk programming....aku tak ada time table masa form 5 dulu...aku baca buku ikut aku punya suka...dan ikut mood...

[hmmm bahaya tuh! berapa jam satu hari kau baca buku? aku pulak setiap hari pikir pasal nak buat jadul...nak SPM tau depan ajer ader 3 jadual, heher...tapi tak pernah ikut pun heheh....taktaulah! mungkin tau depan aku ikut kot... harap-haraplah!

aku baca buku at least 2 jam sehari.....

[ hebat juga tuh! aku punya teknik 8jam sehari...tapi 30minit pun dah takleh tahan...

[ hebat juga tuh! aku punya teknik 8jam sehari...tapi 30minit pun dah takleh tahan...

otak manusia generally (kecuali yang ajaib, bukan ak0 la...) hanya boleh terima input sebanyak 40 minit je..pastu kena rehat. Sebab tu period kat sek ko kl tgk satu period 40 minit gitu je. So kalau dah 30 minit penat tu..rest dulu 10 minit pastu sambung.

Satu lagi, belajar biar ikut kemampuan/ketahanan kita... tak semestinya 8 jam. Kalau pikap cepat dua jam je dah cukup... kalau pikap lambat skit maybe takes up to 8 hours.. otak manusia pikap semua tak sama... but the points is, pastikan ko study biar mencukupi dalam satu hari.

Maknanya..jangan gunakan alasan 'tak mampu study 8 jam' utk study skit je.. biar sampai target/rancangan... contohnya 'Aku akan habiskan satu bab dari dua subjek pada hari ini'. So pastikan ko abis satu bab dari dua subjek pada hari tu juga..tak kiralah berapa banyak masa yang diambil.

Yang penting ialah merancang..takde time table tp pandai merancang sepatutnya takde masalah.

Edited by electroboy

[adeh... rasa susah balik...

isnin nie aku ade exam 3 paper sekali gus dlm sehari..mcm ne nie..ade sape2 leh ajar magic tak leh hafal2 sumer senang sket..hehe

ajar magic??hehe..mari david copopil nak ajor..hehe...

ko tidolah berbantalkan buku...huhu...

xde cara bro melainkan baca,baca,dan baca..

praktice make perfect..

(melainkan ko praktis wat toyol) laugh.gif

isnin nie aku ade exam 3 paper sekali gus dlm sehari..mcm ne nie..ade sape2 leh ajar magic tak leh hafal2 sumer senang sket..hehe

[ada ke macam tu? kalau ada best gila...!!!

8 jam? kalau cuti-cuti tak pe la.. pening tu 8 JAM!! terutamanya takde sesiapa yang ajar kalau kat rumah! unsure.gif

sepatutnya UTAMAKAN buku sekolah dulu sebabnya kau ni masih budak sekolah....jangan kau ingat spm tu senang.....jangan cakap kosong kalau tidak menunjukkan hasil....

spm memang senang pun.. silap kite je x bljr tul2 time exam dl..

ghase2nye kalo aku amek blk spm 20A1 pun bole kot wahahahaha leh lwn amalina