Jump to content
PinguSpy

Tips Belajar

Recommended Posts

aku salah sorang budak yg xpernah lulus addmath..tp time spm...waahh..boley kira bangga ar ngan result aku..walaupon kategori xberapa elok..

yg aku pelik kan.. addmath susah giler.. tapi math moden cam tahap pmr jer. ramai kawan aku add math dia kantoi tapi math dapat A1.

lagi satu aku suka ingatkan... cuba buat persaingan ngan member2. sebab persaingan ni memberikan kita semangat utk buat yg lebih baik.

sebenarnya markah2 lulus nie ditentukan oleh KPM (mungkin la)....

di akan tgk ramai x bebudak lulus....

kalo x ramai dia akan turunkan graf markah tu...dan sebaliknya..

so x semestinya 40 ke bawah tu gagal...maybe 30-40 tu still lulus lagi... biggrin.gif

so x heran la kalo time exam kite selalu fail tp bile exam SPM kite lulus cukup2 makan...

sbb tu la slip yg korang dpt tu x de markah, tp hanya gred je... wink.gif

so ape yg aku nak bagi tau adalah...

SCORE la MATH+ jgn NAK berpuas HATI ngan MARKAH yg KO org SELALU dpt....

buatnye GRAF dinaikkan X ke NAYA je..... laugh.gif

Edited by 2uk3y

sebenarnya markah2 lulus nie ditentukan oleh KPM (mungkin la)....

di akan tgk ramai x bebudak lulus....

kalo x ramai dia akan turunkan graf markah tu...dan sebaliknya..

so x semestinya 40 ke bawah tu gagal...maybe 30-40 tu still lulus lagi...  biggrin.gif

so x heran la kalo time exam kite selalu fail tp bile exam SPM kite lulus cukup2 makan...

yes, betul. menurut sumber intel aku - sumber tidak rasmi yang boleh dipercayai - sebaik selesai penyemakan kertas, diorang (LPM, bukan KPM tongue.gif )akan lukis ogif markah keseluruhan dan lepas tu diorang akan tetapkan had atas dan had bawah utk setiap kelas gred, supaya balance yg mendapat gred. aku pernah dengar khabar angin bahawa markah add math utk A pernah jatuh sehingga 60.

so ape yg aku nak bagi tau adalah...

SCORE la MATH+ jgn NAK berpuas HATI ngan MARKAH yg KO org SELALU dpt....

buatnye GRAF dinaikkan X ke NAYA je..... laugh.gif

Yeah...! Setuju, budak2 sekarang aku tgk semakin bijak, tak macam zaman aku dulu cool.gif

Edited by electroboy

add math skolah ni mane ssh..

kalo ko nak snang kan..

awal2 form 4 tu ko gi blajar math lvl matrik, sbb die stahun je..

dah naik form 5 tu ko tgk add math alahai cam kacang je

Kalao nak tips aku cadangkan ko ko banyakkan latihan. itu je caranyer. Lagi satu Ko buat semua soklan percubaan dari semua negeri kerana hampir 60% drpd soklan SPM sebenar adalah berdasarkan soklan percubaan. Lagi satu ko kenala pahamkan konsep. Memanadangkan ko di Tingkatan 4, ini adalah lebih baik. Ko kuasai asas sebab kalau asas ko kukuh soklan camna susah pun ko leh jawab. Sebenarnya add math paling senang nak score A <- ni cakap ketua pemeriksa soklan SPM sebenar yang datang sekolah aku bg ceramah tahun lepas. Cukupla kot setakat tu. Ok Good Luck for your exam next year. Buktikan anak melayu pun pandai add math.

hhuhuhu aku kantoi gilak addmath ni

spm dl lulus atas pgr jekkk

tp nsb baek masa tu syarat masok matrik x ketat lg

lehla lepas aku

skang aku dah abes stadi uni

no addmath no pening2 biggrin.gif

Aku dok risau la kalau Addmath fail dlm SPM, tak boleh pi mana...Dah la kalau nak masuk matriks nanti Addmath kena A1...Jenuh lebam aku...Aku takut sangat la..Weh!! Tolong la bagi nasihat nie...Aku nie tunggu SPM jerk nak kantoi...Addmath nie susah giler la....Tambah dekat bab Perbezaan....dy dx...Ntah apa jadahnya....Aku tak reti langsung....Tension gilerr....Math Moden pun dok fail gak....

Bodohnya aku bila dah naik form 4 nie....Semua subjek tak dapat tangkap...Tuela banyak main sangat...Korang rasa cukup tak persediaan aku untuk cuti lepas raya nie aku pulun untuk SPM tahun depan 2006....? Masa cukup tak....

Yelah, korang kan ada pengalaman....Citer arr sikit....

matriks tak semestinya a1, 5C pun boleh tp subjek tak boleh 5C... tak semestinya matriks tu bagus...

jgn tunggu lps raya, kalau boleh skrg la.. kalau boleh biasa2kan diri pegang kertas formula add math tu setiap masa.. walaupun tak hafal tp sekurg-kurgnya tahu kat mana mengandungi ape cos ke sin ke, - ke, + ke lebih2 lg trigo..una

bila nampak soalan dah terbyg formula yg kena guna.....

bab trigo saya buat mcm ni ler sbb banyak sgt formula .....

kalo x bole gak ko jadi lawyer je la..lawyer xde kena ngan math aman idup~ smile.gif

sory la kalo x dpt bantu ko post aku nih..just shared my exp..wokeh cunnnnn..

nak masuk cos law kena ader math

malah medic pun kena add math strong...

alhamdulillah saya ni masuk ke sekolah yg kuat menekan math..

sbb cikgu jabatan math saya ni garang sikit... dia bagi tiap2 soalan tiap2 hari...

pastu buat soalan dr level yg senang sekali ke level pyh sekali..

kalau baru blaja, trs buat soalan pyh, sapa yg minat buat soalan....

tp semuanya bergantung kpd kita, kalau kita tak berusaha camtu la jgk..

walaupun kita dpt guru terpakar add math kat dunia ke...

latihan kena buat.....

add math skolah ni mane ssh..

kalo ko nak snang kan..

awal2 form 4 tu ko gi blajar math lvl matrik, sbb die stahun je..

dah naik form 5 tu ko tgk add math alahai cam kacang je

Haha.. Btol tuh.. Blaja la add math lvl matrik nanti ko akan rase add math spm mudah je..

tips dari aku, ko kene tau :

- Formula

- Konsep

Latihan plak, buat latihan yg bermacam jenis.. jgn buat byk latihan, tapi soklan yg same jenis.. kalu x tau, bace la buku, kalu x tau/paham gak tanyela cekgu..

ermm, lg satu.. mind set amat penting.. setkan otak kite yg addmath ni mudah.. sebab bile dah disetkan ke susah, die akan block otak kite drpd memaham/menerima ilmu... ( ckp cikgu aku dulu2 ) mmg btol ckp die!!

JGN MUDAH GIVE UP !!!

Inilah sedikit pandangan aku.. walaupun addmath aku x seberape ( menyesal nih ) sad.gif

mengikut pengalaman aku masa add math dulu..

1.ko jgn anggap dia susah.walaupun ko tgk topik yg ko belaja tue mmg susah..sebab mengikut apa yg cikgu aku add math aku ckp..kalo ko dah setkan dlm otak ko susah,secara automatik otak ko akan memberi jawapan pada ko benda ini susah..

2. selepas cikgu add math ko ajar pada waktu sekola,time malam,ko kena studi balik subjek tue..sebab kalo ko tak studi balik,ia akan hilang jadi lupa balik dlm masa 3 hari..

3.Kalo boleh uat latihan add math setiap hari..paling sikit 10 soalan..paling banyak 100 soalan setiap hari..kalo boleh ambil soalan dlm buku pelangi warna merah..tue soalan dia best2..

itu adalah tips yg aku buat dulu..dan alhamdulillah mmg berhasil dlm exam add math aku dulu..

kalo boleh ambil soalan dlm buku pelangi warna merah..tue soalan dia best2..

ketua jab. math sekolah saya buat tu.....Cheong Pak Chong..

ader sekali tu dia buat soalan test... mmg BEST.....

mmg pecah kepala otak......

tp bagus jgk dia buat mcm tu.. bila time SPM jd lg mudah....

ooo..ketua jab ko yg buat..mmg soalan dia mmg power..kengkadang siap pegi berbincang dgn cikgu lagi pasal soalan tue..terutama bab pengamiran..

aku pun kantoi gak add math masa zaman skolah dolu2....tp SPM nak kata excellent tu xde la...tapi bole la stakat nak sambung blajar kat UITM nih....skang dah insap balajr btul2 math...main diskret, calculus, statistik oiii poning kapla jang....laugh.gif

bukan kau sorang jea kantoi...aku pun kantoi gakz... biggrin.gif result spm aku tu tak membenarkan aku untuk masuk course CS di IPTA...so dengan result aku ni aku sambung study ni UNITAR.... biggrin.gif next sem, aku ada subject fundamentals of mathematic (add math daa)...wahaha..lagi sekali untuk aku berdepan dengan add math.. biggrin.gif

kalo tak silap aku la markah lulus addmath spm tahun lepas 25% je....correct me if i'm wrong....markah A utk fizik 60%...

thn 2003, 9% dah lulus dah... (addmath)

aku nih lulus je add math..alhamdulillah dpt masuk UiTM tapi punya terkezut aku masuk UiTM aku jumpa add math lahgiiiii wakakakakaa..lariiiiiiiiiiiiiiii x larat beb nak tgk add math...layan jeeee laaaaa biggrin.gif

korang cuba buat soklan Math MRSM la...waklakakak.....

tgk camne.......

tu psl bdk2 Mara dpt C je manjang tp SPM dpt A....huhuhu...

p/s: btw aku 'bekas' SBP.....bkn Mara... tongue.gif

Chow.

korang cuba buat soklan Math MRSM la...waklakakak.....

tgk camne.......

tu psl bdk2 Mara dpt C je manjang tp SPM dpt A....huhuhu...

p/s: btw aku 'bekas' SBP.....bkn Mara... tongue.gif

Chow.

Kenaper ngan soklan MRSM. Biase je aku tengok. Anyway aku dr sekolah menengah harian. Dah abih dah. Yer ker ramai dapat C. MRSM punye markah A utk addmath adalah 50 tp untuk Pendidikan Islam mereka yang tahan tahan, 95 baru A. Fuiyoo. Aku ada ramai kawan kat MRSM Beseri(Ranking no1 tahun lepas), Taiping,Langkawi dan Pendang. Semua dapat A utk trial, bulanan dan SPM sebenar. tapi elok jugakla korang buat soklan MRSM sebab banyak soklan sebenar depa ambil MRSM punya trial ngan SBP punya trial.

Kenaper ngan soklan MRSM. Biase je aku tengok. Anyway aku dr sekolah menengah harian. Dah abih dah. Yer ker ramai dapat C. MRSM punye markah A utk addmath adalah 50 tp untuk Pendidikan Islam mereka yang tahan tahan, 95

ye ke MRSM punya markah A diorg 50??? kwn2 saya banyak dr mrsm tp tak pernah dgr markah A adalah 50... saya pun dr mrsm jugak tp 70 br A..ntah tp tu semua bergantung kpd maktab2 masing-masing...

edited:

satu lg..

maktab saya masa trial tak sampai 20 org dpt A add math drpd 306 org calon

tp time spm lebih kurg 72% dapat A1 + A2

Edited by Prince of Andalus

betul....bergantung kpd maktab gak nak set standard diorg low or high la.....

sama gak skool aku dlu 80 baru A....wakakak...

Chow.

rileks le fanta

tak mati kalo tak cemerlang addmath

nak jadik jutawan tak perlu IQ tinggi..

u are not ur gred

school left out USUALLY sukses selepas tamat waktu belajar

hehe.. apo la motivasi aku nihs

Add math tak susah pun. Cuma yang tak reti tu, bila dah tak reti malas pulak nak buat latihan. TAk practice abih la.

Fizik 60% dapat A? takdo pun camtu..

And yes sebenarnya SPM dari hari ke hari makin senang. Start tahun 2003 soalan semakin kacang.