Jump to content
Sign in to follow this  
pineballerz

Apekah Itu Pengaturcaraan C?

Recommended Posts

akum sume hasler kat sini saya nak tahu apekah itu pengaturcaraan C? sebab saya kene amik sebagai subjek wajib di ipta...cam ne nak score subjek ni?> tolong yerk..

Apakah itu pengatucaraan C??? pergh.. soalan............. apakah itu bahasa tamil?? bahasa yg dituturkan oleh orang tamil.... so apakah dia bahasa C??? bahasa yg dituturkan oleh pengaturcara C lar........... abis cita

Huhh..

hehe..aper daaa..rads..mane da ko pegi?..sonyap jo..

huhu.. ngko pun ape kurangnye nagakeciks.. senyap gak.

pineballerz, Pengaturcaraan C ialah bahasa peringkat tinggi dimana pengaturcaraannya menggunakan bahasa C. C ialah bahasa yang mudah alih (portable) dimana ia boleh programkan dari sistem sekecil-kecil macintosh hinggalah sebesar-besar sistem seperti supercomputers.

err.. ni bukan soalan assigment ke? wink.gif

zeph, aku rasa patut dipinkan lagi satu topik - FAQs tongue.gif

ish.. takper lar pineball aku kasi tau sikit.. C tu satu high level language yang femes satu ketike dulu but dah x digunakan sangat jaman skrg nih.. C tu satu prg language yang menyerupai bhs eng.cth:

#include<stdio.h>

#include<conio.h>

void main(){

int putera;

print("welcome to putera");

scanf(&d,putera);

getch();

}

output:welcome to putera

itule die C, kalo ko mo lebih detail cari kat mane2 website C.. cau

#include<stdio.h>

#include<conio.h>

void main(){

int putera;

print("welcome to putera");

scanf(&d,putera);

getch();

}

A'kum.. hmmm bahasa C adalah bahasa pengaturcaraan. hehehehehe..... banyak buku, info kat internet. leh baca, sesenang jer suma tu tambah yg tuk beginner punya. kepada adieX, tatau ler ko wat aturcara tu sajer2. print? tukar printf kot. scanf tu nak watper. takder kaitan pon dalam aturcara ko. palak tu, statement dalam ( ) tu tak betul. rasanya ko tulis gitu2 jer kot. kan? mesti ko terer C nih. cool.gif

Aku rasa budak yg jotting program dlm post nih, sebenarnya baru belajar kot!! tongue.gif Takperlah, kpd beginners, teruskan usaha kamu sema, sbb.... ada suara sumbang mengatakan subjek Programming nih bosan, susah..... ntah mcm-mcm lagilah kata diorang! huh.gif Tp subjek nih mmg OK kalo awak bersikap mempelajari sesuatu yg baru; baik untuk dipelajari dan seronok utk dihayati!! Dn yg penting skali, tabahkan hati untuk belajar programming.... yelah, ilmu berlambak di merata-rata, hanya proses dptkan ilmu tu saja; susah atau senang, cepat atau lambat!!

P/S:Dah lama lepas programming C, mmg rindu ah masa keseronokan membuat program....

errrr... akubest aku buat main2 jer tuh la.. takkan nak buat yang betui2 punyer.. lagikpun dah lamer sangat rasenyer aku x buat prog C nih.. dulu2 ader lar.. but, skrg dah jarang buat dah...

kepada member yang baru nak berjinak2 ngan dunia programing tuh, gud luck teruskan usaha anda..

p/s: akubest, aku nih bukan ler pro dlm prog. nih, skit2 bleh ler... laugh.giflaugh.giftongue.gif

camner nak excel........ kena buat koding la !!!!!

kalau selalu buat atau kaji koding yang programmer lain buat nanti boleh banyak belajar benda-benda baru. kat internet banyak tutorial pasal C & C++.

kalau nak asah lagi C , gi kat http://packetstormsecurity.org dan tengok bagaimana security people buat koding sebab itu adalah standard coding practice yang dipakai semua orang.

saya harap jangan belajar C untuk lulus periksa aje , kalau boleh kembangkan lagi.

banyak lagi yang boleh belajar , socket programming , Php & lain-lain.

akum nak tanye lagi...leh sesape lagi kasi website utk latihan coding programming c..saya nak sgt scorre A dan blaja lagi mendalam.pplzz...help me..stakat ni ok la ...

hiya~ bagus zeph...

hurm. kalau nak best lagi..

fahamkan camner fungsi library c tu berfungsi.

cam printf, scanf,strcpy,isalpha, pastu... code parser, numerical operation,etc..

pastu, fahamkan camner o/s berfungsi, camner memory management,

camner itu, camner ini.. amik tahu la camner pc berfungsi la senang criter.

miahaha happy.gif

Edited by raihan

nak tanye cam ne nak wat carta alir untuk wat satu teka perkataan yang bace kate tu secara random dan kasi klue secara random ngan pakai masa dalam masa 1 minit kalau x dpt jawab ckp masa dah abis kalau dpt jawab kasi markah ikut masa cam ne ek?saje nak blaja sbb ade tgk solan tu kat tenet..carta alir tu cam ne?

jawapan dah terjawab.. apa yang kau cakap tu ikut sequence adalah carta alirnyer yang belum dilukis... hahahaha

BAHASA C : bahasa yang ditulis oleh seorang yang buta huruf dan tak reti mengeja... sebab... tatabahasa yang digunakan kurang baik dan terlalu skema dan kadang kadang menggunakan kod yang takder dalam kamus dewan... itulah bahasa c...