Jump to content
elize

Tentang Baris Gilir Dlm C

Recommended Posts

Nak tanya siapa siapa kat sinilah...saya dah buat latihan mengikut dalam modul ttg cipta giliran, gilirankosong,giliranpenuh,masukkan item dalam giliran. Time compile aturcara tu ok...tiada error...tapi time nak run aturcara tu....banyaklah errornya.....mesej yg ada kata linker error...undefined symbol ciptagiliran, masukgiliran......apa masalah sebenarnya ni. Mmg bulat bulat ikut contoh kat buku tapi tak menjadi pulak......bila rujuk...fungsi asas ciptagiliran,masukgiliran tu belum diisytiharkan...tapi dlm buku dah kata...pengisytiharan giliran......boleh siapa siapa kat sini beri saya satu contoh aturcara baris gilir ni...utk saya pratikkan. cool.gif

Aduss... sekali bahasa melayu la pulak (? gilirankosong,giliranpenuh ?) tongue.gif

gilirankosong,giliranpenuh ni apa dia sebenarnya...? ke function yg ko buat? cuba post case study ko di sini jap nak tgk.. smile.gif

gilirankosong,giliranpenuh ni apa dia sebenarnya...?

a.k.a. method 'push n stack'... takkan ko tak tau?

Erm, elize, boleh bagi skali coding tu tak? meh kitorang try sat!!

a.k.a. method 'push n stack'... takkan ko tak tau?

Heh.. aku mana tau.. tak pernah aku guna rujukan programming dalam bahasa melayu.. tongue.gif

Anyway.. post soalan ko di sini dan jalan kerja ko di mana yg ko sangkut tu.. ramai yg nak tolong ni wink.gif

Kalau compiler belum setup betul betul, masa compiling tu napa kata success?

Ehm...maaf ya....sebab sibuk sgt....tak sempat nak copy and paste soalan tu..

Nnt klu ade masa...saya copy and pastelah.....boleh tak...bagi contoh penggunaan stack and queue( ini tindanan dan gilirankan? ). Sebab rasa rasanyalah......program dlm buku tu tak complete....ade yg tertinggal....

sebab bila nak build sesuatu program tu ada 2 step.. pertama compile dan kedua link..

compile dah lepas..

bila ada linker error, undefined symbol dsb tu maknanya proses link tak lepas la tu..

ada guna external header file ke? maybe static library yg terbabit tak senaraikan dlm project option..

lagi sekali aku cakap.. make sure compiler dah setup btul2.. ni guna compiler aper nih? meh letak source kat sini.

kalau nak lagi details.. biasanya ader 4 step.. preprocess, compile, assemble, link..

"Tentang Baris Gilir "  << hehehe tak paham + kelakar baca terms computer in BM tongue.gif

Aku tak rasa kelakar pun. Masa study dulu mmg pakai term "baris gilir" utk "queue"..

Rasa kelakar tu yg membuatkan BM tak berkembang..

Aku tak rasa kelakar pun. Masa study dulu mmg pakai term "baris gilir" utk "queue"..

well, u have u're opinion and i have mine. i don't come from the SAME background as you. so i STILL think it's weird + funny

programming is "english" based

Edited by da^hype

we don't learn english aper.. dari dari darjah 1 sampai tingkatan 5.. tu tak masuk kat tadika ngan kolej lagi.. bleh tak kita jangan sebok pasal benda lain kat thread orang lain??

Wah...dengar tu Ancient One dah "temperature"...tu blom masuk kuasa veto lagik ha..

Berbalik kat topik la...BM ka BI ka...mana ada lawaknya...salah ke betul ka...kita sama-sama betulkan, bukannya tulung gelak...Janji boleh faham...Kat ofis kawe pun, orang Swiss, orang Jerman, Finnish dan Danish buat coding C++ dan Progress dalam bahasa depa, kawe tak ada rasa janggal pulak...Janji sistem dan database boleh jalan dan orang tahu nak gunakan sistem tu...lantaklah dengan apa coding yang dia orang nak pakai...

Sekarang ni bukan zaman batu lagi nak gelak-gelakkan orang. Kita pun juga kena beringat-ingat yang kita ni pun bukannya baguih takat mana pun.

So...lets learn to accept everything and be flexible. We should change our way of thinking instead of playing the same old neanderthal song, right? rolleyes.gif

So paste la cepat coding tu..leh aku try-try secara buduhku menerai...manalah tau buleh menulung orang yang dah terer...huhuhuhu...huhuhuhu...

Edited by LucentAmar

Ntah apa plak elize buat nih.... kalo makin menunggu makin menyimpang jauh visi topik angkara selingan post 'perdebatan'... wei, cepat lah, semek... paste terus source code kat sini (bukannya lama pun)... bila dah lama karang, ada member repot kat mod mintak konci taim plak kang!

sorilah ye...bukan apa...sibuk abis kat ofis..sebenarnya dah tahu nape ada problem ngan linker tu. Kat modul kata semua dah define tapi sebenarnya modul saja nak pendekkan cerita....simpan je sana void itu void ini...tapi fungsinya tak ada pun.Mmg susah juga nak belajar C dlm BM ni....sebab tu..pening pening lalat nak cari apa maksudnya dlm Eng.

Pasal Queue ni cuma satu je yg masih bingung skit....mcm mana nak define PrintQueue == Papar Giliran. rolleyes.gif

Pasal Queue ni cuma satu je yg masih bingung skit....mcm mana nak define PrintQueue == Papar Giliran. rolleyes.gif
bleh tak bagi soalan yg jelas sikit??

Papar Giliran tu paparkan semua nilai dalam bari gilir ke?

Iterate (loop) dlm baris gilir tu dan printf kan nilainya lah..

Hallamak...dia dah merajuk dah tak nak bagi soalan dan coding...kira macam nak tutuplah thread ni... rolleyes.gif

Jawap kat thread boleh, nak paste soalan dan coding tak buleh...ntah sibuk mender pun, wallahuaklam... sad.gif

Biasalah pompuan...kowang kene sabau sikik..huhuhuhuhuhu..Kalo tunggu lagi, lagi meminta, lagilah dia sibuk...jangan paksa...biarlah dia selesaikan dengan aman. cool.gif

Kita pun leh stop kat sini. Layan thread lain pulak yer... tongue.giflaugh.gif

we don't learn english aper.. dari dari darjah 1 sampai tingkatan 5.. tu tak masuk kat tadika ngan kolej lagi.. bleh tak kita jangan sebok pasal benda lain kat thread orang lain??

aiseh, didn't know budak2 sini cepat emo.

ckp sikit mcm tu je nak marah lebih2.

relaxs, i just said it's funny to me.

Also, I didn't go to school in Malaysia (uni). so i don't know"PC"/"Programming" terms in BM

Well go on with the topic. Just wanted to clarify things.

No offence.

Edited by da^hype

aik?? ayat camtu pun kena sebut emo??? abis ayat camne yg tak emo kat sini? also aku pun Just wanted to clarify things.. so we go on with the topic.