Jump to content
Rezolles Photography

Keselamatan Webserver

Recommended Posts

tu yg malas tu ...biggrin.gif tapi rasanya kat sini tak de org yg boleh bagi laa ....sad.gif

OngBok ..habis nak tanya mcm mana lagi ekkk ? tongue.gif ko tanya la sesiapa yg buat security ? apa dia org pakai ? kalau nak main game tu mmg la aku pakai windows biggrin.gif hahahahaha .....kalau ko nak tau produk2 security yg mahal tu semua kebanyakan dari oss .... smile.gif

tapi penat la jaga bahagian security nie ....leti oooo:D

tapi aku suka sebab ianya mencabar .... aku bukan kedekut ilmu cuma susah je nak dapat ilmu aku , tongue.gif ..nak kata power mmg la aku tak power man pun , tapi boleh la sikit2 tuu ...... tapi paling aku benci org yg buat virus ...hehehe menyusahkan aku jeee ...bayang kan la user dlm 3000 org ..fuh mampus kalau kena worm . Hari2 ada virus baru siot jeekkk .... hehehehe

emm mat_tenuk dah 10 tahun yekkk ...kira org lama la jugak smile.gif sebab dalam security nie kat malaysia mmg kurang , ada la beberapa ketul yg power ..kalau script keddy tu banyak laa ...

ada tu baru buat virus pakai vb dah kecoh ...biggrin.gif apa la ....it malaysia nie masih jauh lagi berbanding mat salik ..tapi ada gak mat salih yg bengong gak biggrin.gif .....

mat tenuk ko ada rules baru utk snort tak ? kalau ada bagi la kat aku ...wink.gif malas nak cari laa ....nak buat sendiri kena study payload laks ..tension betul . skrg nye virus payload dia mcm2 laks .......

Show off? Lompat katak terjun longkang lebih baik.

Aha... mungkin saya terlupa, security bukan hanya terletak pada virus, worms, ulat, cengkerik dan segala mak nenek pukat tunda yang digunakan untuk memerangkap trafik network mahupun naga untuk dimonitor seperti Snort sahaja. Security adalah lebih luas daripada itu dan ia tidak hanya mencakupi soal software semata-mata kerana ada orang lupa aspek sekuriti yang paling kuat ialah manusia itu sendiri terutamanya 'orang dalam'. Bak kata orang, "Hard from outside, but juicy from inside". Jadi, sesiapa yang mempunyai akses LAN anda, itulah saspek utama anda. Jangan percaya sesiapa. Orang dalam inilah yang lebih berkuasa kepada network anda dan mereka hampir boleh melakukan apa saja kepada network anda jika mereka mahu dan itu terpulang kepada anda untuk menguruskannya. Soalnya, mereka boleh bertindak bila-bila masa sahaja yang mereka mahu asalkan ada kesempatan dan sebab musabab yang munasabah untuk membolehkan mereka bertindak. Seperti contoh, Server Farm anda yang dibiarkan terbuka hanya kerana anda terlupa menguncinya atau sengaja membiarkannya terbuka kerana malas nak thumbprint setiap kali nak masuk Farm.

Ingat rule-of-thumb ini: "Semakin mudah sesuatu perkara, semakin tinggi risiko keselamatannya".

Last but not least, Snort detection rules terkini boleh dimuat turun secara percuma dari: http://www.snort.org/rules/

Terima kasih.

bro abu.. cam pernah terbaca jer pepatah nih ..

"Hard from outside, but juicy from inside". tapi di mana ya.. heheh

Ye, betul tu abuariff, jangan hanya konsentrettt kat external jer,internal lupa.

Mmg banyakla penyebabnya, contohnya bila user tu bermusuhan dengan bos, hahahaha, nak balas dendam la katakan hehehe, and bila user tu tak suka network administrator tu, tak tau la sbb apa, tak hensem kot hehehe, dan banyak lagilah. jadi always becareful, kalau terlampau becareful pun takleh gak, nanti banyaklah kecuaian, jadi seimbangankanlah. Doa dululah sebelum melakukan tugas. dan orang yg paling show off tu lah banyak melakukan kecuaian, hehehe.

Ok cantik Abu. biggrin.gif

bro abu.. cam pernah terbaca jer pepatah nih ..

"Hard from outside, but juicy from inside". tapi di mana ya.. heheh

Suite 11.08, Tingkat 11, Amcorp Tower. smile.gif

Edited by abuariff

huhu no wonder la .. Suite 11.08, Tingkat 11, Amcorp Tower..

tapikan cert security tu mahai la bro . tak de ke murah murah skit.. tongue.gif

off-topic:

dia dah reti dah eja OSS

kalau tak kang sebelum ni dia eja OS merujuk kepada Open Source.

waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah ah ah ah ahahaha (pinjam gelak ostolian clown)

betul cakap ko en.abuariff ..biggrin.gif ....

nak jaga yg dari luar mmg tak jadi masalah sebab kita boleh tahu dari mana masuk ...tapi kalau dari dalam ...mmg masalah . dan ada kalanya kita tak sangka org tu yg buat ..biggrin.gif

aku kena belajar semua aspek ...perkakasan , perisian , network , os jangan cakap la ... semua kena tau . *Macam gaban lak * hehehehe ....

memula tu mmg le tertekan gak ...tapi bila dah biasa dan aku mmg minat benar dgn bidang ni ..pelahan2 ia hilang smile.gif .....yg penting ilmu aku sentiasa bertambah dan , dulu org yg gelakan aku .... lihat la , ilmu adalah segala2 nya wink.gif ... tapi walau apa pun . kita tak leh nak cakap besar kan ..biggrin.gif dan jangan menutup minda kita dalam sesuatu bab dan hal ...nanti kita yg rugi ....dan malaysia juga yang rugi .

huhu no wonder la .. Suite 11.08, Tingkat 11, Amcorp Tower..

tapikan cert security tu mahai la bro . tak de ke murah murah skit.. tongue.gif

Info Trek Sdn Bhd

kompeni sape nih!???

weh citer pasal security balik la..

apa la ko kred... bro tu bg alamat je .. ko plak siap bg nama company lagi tu .. haya .. marah org tua tu kang...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...