Jump to content
izzo_argastra

Saper Budak Puo, Ipoh?

Recommended Posts

wahahahahahaaaa larrrrrrriiiii...

selamat hari raya aidilfitri maaf zahir & batin !

A'kum,

Saya gak x-PUO DEE tahun 1996 STK 1993. Kpd yg kenal apa khabar semua.

Thx

Rahim

ADR TECHNOLOGY

aku pulak adalah pembawa bas budak sek men teknik ipoh....heheheh

yg slalu semb kat masjid sultan azlan shah tu...hehehe tegur2 la aku...

waaaaaaaaaaa aku tak dapat masuk sana maka terpaksa la buat form 6 sad.gif

leks bole lg...

ko anto surat rayuan...

conform dapat....

aku dah buat...

meber aku pon buat...

sume dapat....

usaha kalo mau tongue.gif

Apa Khabar Semua,

Aku Ex-PUO 96-99 Sijil + Diploma Ukur Tanah. Izzo kenal aku agaknya sebab ada tolak barang kat Kompleks PKNS Shah Alam dulu. Selamat Berkenalan Semua.. biggrin.gif

.:: Bas Bukit Kepong ada lagi ke tersimpan kat PUO? ::.

Apa Khabar Semua,

Aku Ex-PUO 96-99 Sijil + Diploma Ukur Tanah. Izzo kenal aku agaknya sebab ada tolak barang kat Kompleks PKNS Shah Alam dulu. Selamat Berkenalan Semua.. 

.:: Bas Bukit Kepong ada lagi ke tersimpan kat PUO? ::.

yup,its me...so, mcmner? xnak sambung diploma ker?

Bagi aku best ler..sebab byk praktikal dari teori..masa aku belajar Kursus ukur tanah, aku boleh rayap kat semua dept. sebab subjeknya melibatkan pengukuran tanah dan bagunan di sekitar..he!he! siap boleh teropong2 awek lagi.. Dulu masa aku belajar kat sana, maktab kat sebelah tu belum diambil alih lagi, tapi sekarang dah merge... Tempat tinggal selepas sem 2 kamu boleh pilih nak duduk area Taman Cempaka atau Pekan Razaki...apa-apa pun layarilah laman web nie.. http://www.puo.edu.my/

selamat belajar....

aku tak tau laaa nak buat persediaan apa... aku dpt asrama cuma tak tau apa yg nak kena bawak, banyak mana baju, seluar, kain...

:: kasik laa panduan skit plz

aku tak tau laaa nak buat persediaan apa... aku dpt asrama cuma tak tau apa yg nak kena bawak, banyak mana baju, seluar, kain...

:: kasik laa panduan skit plz

aku baru je login name.. ternampak le pulak PUO.. isk, rindu le pulak kat PUO.. zaman2 kegemilangan aku tu... laugh.gif DKA grad '99..

congrate to arfaie...

err.. aku assume ko nie x penah dok asrama.. bertuah gak ko dapat asrama..

memang best aa dapat dok asrama.. bole kenal ramai member..

ko bawak je ape yg ko rasa nak bawak... lepas kene torture seminggu tu, ko balik kampung... repack balik brg.. ko tau la ape nak bawak lepas tu...

kalau ko xde sedara kat ipoh... kontek je aku @ member aku escavos tu.. kitaorg nie memang suka tolong org.. laugh.gif

p/s - anti je aku lecturer komes, tak lulus proposal aku nak buat konsert tertutup aka gigs kat puo... harap2 la nie PUO dah ader musik studio & equip. canggih sendiri.. takde lagi duduk terperuk kat bilik kecik tu!

aku baru je login name.. ternampak le pulak PUO.. isk, rindu le pulak kat PUO.. zaman2 kegemilangan aku tu... laugh.gif DKA grad '99..

congrate to arfaie...

err.. aku assume ko nie x penah dok asrama.. bertuah gak ko dapat asrama..

memang best aa dapat dok asrama.. bole kenal ramai member..

ko bawak je ape yg ko rasa nak bawak... lepas kene torture seminggu tu, ko balik kampung... repack balik brg.. ko tau la ape nak bawak lepas tu...

kalau ko xde sedara kat ipoh... kontek je aku @ member aku escavos tu.. kitaorg nie memang suka tolong org.. laugh.gif

p/s - anti je aku lecturer komes, tak lulus proposal aku nak buat konsert tertutup aka gigs kat puo... harap2 la nie PUO dah ader musik studio & equip. canggih sendiri.. takde lagi duduk terperuk kat bilik kecik tu!

hmm.. DKA 99... aku DUT99 se dept lah kita..

buat Arfaie, masa orentasi ko bawaklah pakaian lebih sikit..terutamanya seluar..cukup seminggu orentasi, ko pos semuanya kat kg atau kedai dobi..

senang cerita aku listkan :

1. Baju + seluar + tracksuit + pakaian untuk ke masjid + tuala..

2. Cadar + sarung bantal + selimut

3. selipar jepon + kasut sukan + kasut gi kuliah

4. penyapu gandum.. kautim ngan member bilik..jgn beli dulu...

5. baldi... benda nie selalu kena pinjam...jgn beli yang besar...simpan dlm almari..

6. Hanger..nak sangkut baju.. beli edisi terhad...

7. cermin pendandan..kecik je...ha!ha!

8. peralatan mandian...pandai-pandailah...

9. bakul sampah..pun kena kautim ngan member bilik...

semua barang runcit biasanya ada dijual kat koperasi di bagunan dewan makan...

zaman aku dulu cuma ada ATM MBf kat pintu masuk poli dan Kat Taman Cempaka ada BSN (dekat je ngan Asrama)...

selamat belajar... rolleyes.gif

Edited by amirgede

wokey cun... thanx UE ngan amirgede

ada beberapa menda lagik nie

:: pakaian utk solat... nak kena pakai cam budak asrama ker, siap samping tongue.gif ?

:: asrama dia camner, cam asrama penuh ker?

tak sabar laa plak...

lagik satu... agaknya2 apa rutin korang masa duduk kat asrama PUO tue, ari2 lepas belajar buat apa? hari minggu, cuti ker

Pakaian Solat, macam kat rumah je, baju melayu ngan kain pelikat.

Asrama poli tak ler macam duk Asrama Penuh, Sebilik untuk 2 orang.. ko bebas nak balik kebilik dan keluar masuk asrama, tapi ngan syarat ada kad keluar masuk dan tinggalkan kat Pondok Pengawal, bukan apa takut kena culik pulak.. laugh.gif Waktu keluar masuk asrama masa aku dulu sampai pukul 11.00 malam.. kalau lewat jawabnya ko tidur luarlah... dan satu lagi lampu kat asrama selalunya akan di tutup pukul 11.00mlm jugak. cuma lampu koridor je yang bukak... maka sibuklah kembali lorong koridor sebab nak buat asignment sampai tgh malam... kalau ada asignmant tu buatlah secepat yang mungkin.. masa zaman aku dulu takde soket di bekalkan kat dalam bilik. sebabnya ada kes kematian 2 pelajar india kat blok B dimana mereka nie kreatif yg terlampau sampai kena kejutan elektrik. bilik tu rasanya sampai sekarang tak boleh digunakan dan dijadikan stor... aku taknak bagi tahu bilik yang mana satu... ph34r.gif tapi rasanya sekarang mungkin diberi soket sebab semua dah kena buat asignment pakai komputer..zaman aku dulu pakai typewriter... memekak je malam malam...

aktiviti lepas waktu kampus selalunya bebas... ko nak gi jln2 kat kota raya ipoh pun boleh jugak...kalau ada asignment tu sebaiknya siapkanlah dulu...kalau duduk luar tu byk gak yang bela kuda besi...malam-malam gi kat litar medan gopeng siap main lawan arus lagi...jgnlah ikut semua tu...kalau ko jenis bersukan pergilah main kat bawah asrama tu..kalau nak gi beli brg2 atau comb binding tempat yang terdekat Taman Cempaka...atau lebih dikenali sebagai TC. kat sama macam2 ada...nak keluar duit dan nak habiskan duit.

kalau ada masalah cubalah ko cari izzo agastra atau brother Quakecon kalaulah mereka sudi nak bantu ko...

semoga membantu.... biggrin.gif

Edited by amirgede

aku tarak hal nyer happy.gif ... ko masuk sekali ngan aku ker, atau ko sememangnya dah masuk escavos? huhuu

Oo yer ker? huhuhu happy.gif

:: tak der ker budak putera yg akan masuk PUO satu batch ngan aku nie...