Jump to content
Sign in to follow this  
ace

Aku Nak Beli Cd Linux

Recommended Posts

Aku pun tau gak ada kalanya bukan semua benda boleh dapat pree .. aku pun ada gak order cd melalui web.. tapi apa la malang nasib aku .. cd tu mai saja semua bercalaq .. frust betoi aku. Dua kali dah jadi macam ni. Masa Siput hantaq kat aku cd hari tu pun aku siap call dia mintak no acc sebab aku nak bank in duit kat acc dia tapi dia menolak sebab dia kata sikit saja.

Tu yang aku pun terasa alangkah bertuahnya aku dapat kekawan macam ni dan walaupun aku ni masih lagi tahap bengong hal linux maybe aku boleh bantu hampa mengedarkan cd ilmu linux.

Yang aku offer cd kosong tu bukannya apa sebab aku tau nak beli cd kena duit .. nak burn kena masa ... mola mola aku ingat nak bagi duit tapi sat gi aku takut dia tamau terima pulak .. mungkin segan .. tu yang aku offer cd kosong tu kat blank. Aku saja letak 50 unit sebab aku pun tatau nak letak berapa. kalau ikut logik aku .. satu set cd linux pun dah cukup memandangkan tahap kebengongan aku terhadap linux ni. ( dok mengaji linux hat blank hantaq pun dok kelabu asap lagi) .. cuma nak bantu gitu gitu aje.

lagi pun kalau boleh jumpa blank syiok gak .. leh kenao kenai ... tak gitu blank ... Oit blank .. umah aku kosong lagi .. tak ada ka geng nak lepak ka atau buat kelas linux untuk geng loq staq.

Aku pun ada satu rumah kosong kat taman Bayu aloq staq siap ada api ayaq .. line tipon dengan streamyx tak ada la .. kalau ada geng putera nak buat kelas sukarela ka atau macam mana ka untuk ahli putera aku bagi. Sementara masih kosong la ... pakat pakat angkut pc mau buat lan parti ka apa ka .. habaq mai la.

Tapi ada ka geng loq staq berminat ??? tah laa ...

Edited by ace

Kohkohkoh................bape kurun punya citer....!!!!

Rilex2 jgn emo nanti kurang pahala posa. Rajin ko mengaji ace, bulan2 posa ni. Dah berapa juzuk habih?

Taman bayu sampai skang aku tatau kat mana..aku cari kat google earth pun tak nampak...biggrin.gif Jumpa nanti aku pegi...

iskk, aku pown nk carik gak cd nie, sbb aku pown nk try explore dlm linux, aku x

pnah pown lagik guna linux, tp topic ampa cam besh ja, actually aku bdak loq staq

gak. hehee biggrin.gif

apa ni lecey la dok juai juai cd linux.....sedekah dah ler...cam psychoX...sedekah kat aku fedora core 3....siap sendiri burn dan antaq pakai pos laju...x mintak aku sekupang pun....camni la baru member linux...sedangkan ubuntu pun kasi free jer siap shipping cost lagi!....x kan nak jadi cam bill gates plak???

majulah linux untuk semua...hehehhehehe

p/s psychoX...gua respek&suspek sama lu....walaupun aku masih mengong pasai linux...tapi aku try robek robek gak pasai linux....nanti aku pi holiday kat terengganu...aku nak jumpa ang....ok chaloo betey

Edited by joehari_amer

hehhehe ace.........aku pun dok aloq staq gak!...dok kat kampung sakan belakang taman delima belakang taman intan...dan belakang BSN datuk kumbaq street! hehhehehe....rumah sewa mat sentul....kami semua budak UNITAR(dahulu lebih dikenali sebagai ITTAR) aloq staq...aku sokong cadangan ang nak buat kelas linux....ada sapa sokong dak weii????

Aku pun tau gak ada kalanya bukan semua benda boleh dapat pree .. aku pun ada gak order cd melalui web.. tapi apa la malang nasib aku .. cd tu mai saja semua bercalaq .. frust betoi aku. Dua kali dah jadi macam ni.  Masa Siput hantaq kat aku cd hari tu pun aku siap call dia mintak no acc sebab aku nak bank in duit kat acc dia tapi dia menolak sebab dia kata sikit saja.

Tu yang aku pun terasa alangkah bertuahnya aku dapat kekawan macam ni dan walaupun aku ni masih lagi tahap bengong hal linux maybe aku boleh bantu hampa mengedarkan cd ilmu linux.

Yang aku offer cd kosong tu bukannya apa sebab aku tau nak beli cd kena duit .. nak burn kena masa ... mola mola aku ingat nak bagi duit tapi sat gi aku takut dia tamau terima pulak .. mungkin segan .. tu yang aku offer cd kosong tu kat blank. Aku saja letak 50 unit sebab aku pun tatau nak letak berapa. kalau ikut logik aku .. satu set cd linux pun dah  cukup memandangkan tahap kebengongan aku terhadap linux ni. ( dok mengaji linux hat blank hantaq pun dok kelabu asap lagi) .. cuma nak bantu gitu gitu aje.

lagi pun kalau boleh jumpa blank syiok gak .. leh kenao kenai ... tak gitu blank ... Oit blank .. umah aku kosong lagi .. tak ada ka geng nak lepak ka atau buat kelas linux untuk geng loq staq.

Aku pun ada satu rumah kosong kat taman Bayu aloq staq siap ada api ayaq .. line tipon dengan streamyx tak ada la .. kalau ada geng putera nak buat kelas sukarela ka atau macam mana ka untuk ahli putera aku bagi. Sementara masih kosong la ... pakat pakat angkut pc mau buat lan parti ka apa ka .. habaq mai la.

Tapi ada ka geng loq staq berminat ??? tah laa ...

aaa nnti aku cuti raya baper hari ja.tatau dan ka dak nk bagi kt hang.aku tatau ada baper distro aku ada.tp kalu campur2 sumer *.iso sumer distro dlm harddisk leh cecah 40gb atau lebey gak.

cmner nak kasik?kasik harddisk kt aku,nnti aku letak?

atau aku tlg burnkn,nnti aku claim balek dgn hg?

aku balek kedah 29/10 insyaAllah...lepak seminggu kt kedah

Edited by pakau

maaf aku ingin mencelah sedikit...

ada kalanya kita kene faham makna free kat sini .. kalau anda semua baca tentang opensource yang di bawa oleh RMS

Stallman accepts terms such as Libre Software, FLOSS, and "unfettered software", but prefers the term "free software" since a lot of energy has been invested in that term. (For similar reasons, he asks people to say "proprietary software", not "closed source software", when referring to software that is not free software.)

The term "free software", however, can mean either "freedom software" or "zero-cost software" or both. Over the years, people have tried to come up a more intuitive and less ambiguous term. See gratis versus libre and open source software.

Stallman strongly objects to the term "open source" to replace the term "free" since he says it hides the goal of freedom

so .. sometime kita dengar cd linux dijual dengar harga yang berpatutan, sekurang kurangnya ia membantu mengembangkan lagi opensource dan linux.

jadi aku harap .. memana yang nak biasakan diri dengan linux nih dan nak masuk dalam gerakan opensource tak timbul soal jual, beli, duit, mahal dsb.

jika anda rasa anda PATUT beri .. beri je lah. ( win win situation ).

FREEDOM.

sekadar pendapat aku jer...

bukan maksudnya orang nak minta bayaran utk cd linux ni sebab dia nak jadi cepat kaya atau nak ambil kesempatan pada orang2 terdesak yang nak sangat belajar linux. Tapi pendapat aku, tiap benda yg org contribute pada org lain patutnya dihargai. Memang la jugak linux ni free (term yg luas utk dibincangkan tapi aku ambil maksud free di sini ialah sesetengah distro tu blh download direct dari internet tanpa perlu bayaran) tapi fikirkan streamyx nak bayar, bil letrik lagi & tenaga kerja lagi? Lagi satu, aku tengok kebanyakan sifat manusia ni selalu 'take things for granted'. Alaa.. benda free tak payah la nak jaga sangat. Teringat kat sorang member yang dengan selambernya meletakkan cd ubuntu dia bersama-sama ngan komponen komputer lain tanpa bungkusan. "Takper" dia cakap "benda free gak. Ader lagi 5 keping kat rumah". Kalaulah orang2 ubuntu tengok mesti dorg tu menangis teresak-esak punya...

Bak kata psychoX, kalau nak bagi bayaran, bagi jer tapi kalau tak nak bagi tolonglah jangan tidak menghargai apa yang orang lain susah payah nak buat untuk ko.

Keep knowledge free!

[imbas kembali]

Memula aku nak start dulu cam korang gak takde cd. Aku beli kat kedai cd takleh boot. Sebijik cam ace, 2-3 kali tukar still takleh install. Then, aku beli kat "jurujual" dalam forum, bayar duit tp cd tak sampai. 2-3 bulan lps tu aku pegi penang, aku beli kat sana. Tapi RM10 utk sekeping cd. CD tu ok, boleh install sampai skang. CD tu jugak yg aku burn & post kat 2-3 org kat sini. Pastu aku dapat streamyx. Aku download semua distro yg aku minat [kes lepas geram].

[Tamat imbas kembali]

Persoalan dia skang kat forum ni pun ada kedai cd. So apa salahnya order kat dia terus. Kalau cd free dia boleh bagi jadi takut cd tak sampai tak timbul lagi. Aku heran sbb dlm situasi mcm skang ni pun ada lg org takleh belajar sbb takde cd.

apa ni lecey la dok juai juai cd linux.....sedekah dah ler...cam psychoX...sedekah kat aku fedora core 3....siap sendiri burn dan antaq pakai pos laju...x mintak aku sekupang pun....camni la baru member linux...sedangkan ubuntu pun kasi free jer siap shipping cost lagi!....x kan nak jadi cam bill gates plak???

Boleh jugak nak buat camni....Tapi serius toke balak pun boleh jual lori.

Kehkeh.. menjual cd linux menjadi isu lak tongue.gif

Kalo boleh aku nak semua free biggrin.gif boleh ker?

Niat sebenar aku nak perkembangkan penggunaan linux kat Malaysia ni..

Tapi terpulanglah untuk judge apa yang aku buat ni macam mana..

Pada pandangan aku.. Kalo aku nak bagi free mungkin sukar untuk aku kembangkan penggunaan linux ni ke seluruh Malaysia.. Sebab aku ni bukannye mampu pon.. Kalo bagi sorang dua mungkinlah mampu kot..

Tapi kepada sesiapa yang rasa RM5 sekeping untuk cd linux tidak membebankan silalah lawat:

http://linuxcd.e-niaga.biz

Walaupun belum siap sepenuhnya tetapi dah berfungsi.. Sebarang masalah, komen, atau cadangan bolehlah kemukakan melalui link contact us/hubungi kami di sebelah kiri bawah.. Kalo nak kemukakan kat sini tanya moderator boleh ke tak sbb itu bererti menglinkkan website luar dengan putera.com..

Maaf kepada yang mengharapkan dapat percuma.. Aku tak mampu sad.gif

p/s : banyak aku tengok sesuatu pembangunan tu terhenti atau terbantut gara2 masalah kewangan..

Mana ada benda free la ni... aku rasa semua orang paham ... mungkin ada sikit salah paham ... tapi konsep percuma tu biasa la kena la ada sedikit Term & condiction Apply. Linux free ... cd and postage also labour need a little kos.

So lepas ni kalau nak bincang pasai cd free tak ade dah kot. Sapa yang nak bagi free tu .. bagi aje lah .. yang nak sumbang sikit pada penderma pun rasanya lagi bagus. Terpulang lah. kalau semua free pun bila nak maju kan.

Tapi mana nak cari geng linux macam putera ni ... Tabitttttt

Untuk Blank

Taman bayu sampai skang aku tatau kat mana..aku cari kat google earth pun tak nampak... Jumpa nanti aku pegi. <<--- taman bayu tu dok dalam taman uda dengan taman muhibbah tu la dekat jalan Days ...

Untul Valve and Joehari dan Blank sekali dengan pakau dan lain lain geng loq staq ..

Mai la kita kenai kenai ... boleh gak tukaq ilmu .. apa kata aku belanja hampa bukak posa .. kalau agree habaq mai bila aku atoq kat mana nak makan.

Edited by ace

ace..

aku nak ikut jugak hangpa bukak posa..

tapi hangpa kena mai amik aku kat cni la..

hueuheuhe...

kat deejay ka salam nasi kandaq ka...ok gak...tapi nasmir aku x minat la.....aku x suka makan kat nasmir(manyak kas kas) hikhikhik gurau ja.....

p/s...linux ni aku x reti sgt...tapi windows ok la...x dak masalah kalau nak pasang hardware and software....leh la aku turunkan skit skit ilmu yg aku blajaq dari sifu aku.....sapa yg tera linux...leh la ajaq aku ok......damnsmallinux...hikhikhik

Edited by joehari_amer

warghh, ank dok taman bayu ka ? ceh dkat sangat la, aku dok pknk kt jln tun

razak, hmm. btoi gak, sapa yg baik hati nk blanja geng loq staq bukak posa ? jom

jom. aku setuju sangat. ehhehe pastue bleh discuss pasey linux. biggrin.gif

ok Jom bukak posa ... aku cadang hari khamis ni 20.10.2005 dekat DJ. Aku belanja ... please sapa nak mai please sms aku dengan nama seperti di putera.com ni. Tempat terhad ...

SMS aku segera 012 468 5949

Oit ciput ... nak kena pi amik hang dengan kap chai aku mau hancoq ... hang mai la ciput ...

banyak duit ang...nak belanja...hikhikhik aku pon slalu lepak kat deejay...boleh la tahan....aku ni jenih makan banyak...skali makan mau ada 10 ringgit la.....hahahaha.........tapi saayang la weii...ari kamis ni malam aku nak pi KL jumpak client dari france...huh...nyesal ooo x dapat berbukak ngan ang.....x pa la...nanti jumpa lagi.....aku dok dekat ka...kat datuk kumbaq street,no 4 kampung sakan.....mai la....ujung bulan depan aku ada la.....dok robek gak linux ni....aku punya member punya member....master linux kat kedah...nanti aku gi tanyala...dia dok mana....ok

banyak duit ang...nak belanja...hikhikhik aku pon slalu lepak kat deejay...boleh la tahan....aku ni jenih makan banyak...skali makan mau ada 10 ringgit la.....hahahaha.........tapi saayang la weii...ari kamis ni malam aku nak pi KL jumpak client dari france...huh...nyesal ooo x dapat berbukak ngan ang.....x pa la...nanti jumpa lagi.....aku dok dekat ka...kat datuk kumbaq street,no 4 kampung sakan.....mai la....ujung bulan depan aku ada la.....dok robek gak linux ni....aku punya member punya member....master linux kat kedah...nanti aku gi tanyala...dia dok mana....ok

biggrin.gif aku nak tanya kat korang la kan aku baru jer sign in dalam putera ni pasal nak tahu pasal linux la.. aku sekarang dah pakai linux enterprise.. ok la.. aku beli kat kl jer... 4 keping cd.. tapi problem nya.. aku cuba install dalam pc IBM tak dapat baca aku punya cd apasal a.. pc jenis lain ok jer aku install.. sama la ngan fedoracore 4 still tak dapat install dalam ibm punya pc.bila aku insert cd dia keluar arahan please insert the corect cd rom and then clik ok.. pehal a.. ??? huh.gif

[hmmm...ingat nak beli gak cd linux nih..kat kedai aku tengok yg ori mau dekat RM70 huh!! harap sapa yg ader bleh la..beli guna onlline? aku takder cardcredit...

Oit ciput ... nak kena pi amik hang dengan kap chai aku mau hancoq ... hang mai la ciput ...

tak tau la lagik..

macam tak buleh saja..

lagikpun.. jumaat pagi tu..

aku ada peperiksaan akhir tahun..

huehueehehueh...

wish me luck bebeh!!! ph34r.gif