Jump to content
Sign in to follow this  
highhope

Semut Dalam Kereta

Recommended Posts

Assalammaualaikum kepada semua...

aku ada masalah sikit ni... kereta aku ada byk semut... tak tahu bahagian mana depa lepak...

ada tak cara nak halau semut² berkenaan tanpa membuka bahagian dalam kereta(cth:-karpet, deskboard DLL)

ni semua berpunca kerana aku suka sangat makan dalam kereta sambil drive sambil ngap... ngap....

ada apa² cadangan tak bro??? :lol:

Mod... kalau topik ni tak sesuai post kat sini tolong alihkan ye... :D

Edited by highhope

blh jadi dia dah anggap keta ko sebagai perumah diaorang.. makan ada orang support, tu yang diaorang beranak pinak tu..

gi beli kapur semut.. taburkan kat celah2 keta..

xpon cari 'belerang'... tapi keta ko akan berbau 'belerang' :D

jgn ckp kan semut beb anak lipas pun ada x caya ko try la usha kete ko memalam buta...cara dia mcm member ckp beli kapur halau semut + lipas..kasi tabur pastu cuci la kete dulu & bentikan la tabiat makan dlm kete tuh..

malayNUX

kapur semut... balik kerja karang aku cari... thanks...

HeaVen X

huh... kalau betul ada anak lipas dasyat la... tapi susah la nak stop tak makan dalam kete.... hehehehe... :D

Edited by highhope

aku penah kena kat keta aku..

aku jemur keta tengah panas 2-3 hari......maka semut pun mencari kediaman baru...sekian

aku penah kena kat keta aku..

aku jemur keta tengah panas 2-3 hari......maka semut pun mencari kediaman baru...sekian

ye ker mcm la xde port nak nyorok dari cahaya beb..even lipas pun reti..

kalo rasa mmg tabiat ko highope suka makan dlm kete..

mudah je rajin2 la cuci kete n vacum semua cerok kete tuh..kalo x mmg beranak pinak la lipas + semut + nyamuk hahaha..

itu aku no komen la..

pasal aku berjaya buat dah dgn jemur tgh panas...bukan pasal teduh ka apa...ini pasal haba..

tapi..mungkin bergantung pada jenis2 semut jugak kot..yang masuk keta aku semut hitam yang selalu ada kat pokok2 tu.. (dulu aku terparking bawah pokok rambutan)

@highope

ko makan macamana ni?sampai tertumpah-tumpah??? makan elok2 sikit... :P

aku punya kete pun jemur panas but mmg xde semut la coz aku jarang makan dlm kete minum ada la..but kalo jalan jauh jela...btw anak lipas pun xpenah nampak tapi ntah masa tuh aku gatal2 main air-cond yg setting utk kaki + kepala la kaki jela n sort of that...tetiba *plup* mcm tuh la bunyi nye kuar la anak lipas yg dah mampos dari lobang ntah mana kuar angin tuh..hahaha maybe sebab dulu aku penah tertumpah kuah char kuey tiau basah kat kerusi diorank ada buat party gila2 sampai ada yg mampos masuk lubang kut.. :lol:

Assalammaualaikum kepada semua...

aku ada masalah sikit ni... kereta aku ada byk semut... tak tahu bahagian mana depa lepak...

ada tak cara nak halau semut² berkenaan tanpa membuka bahagian dalam kereta(cth:-karpet, deskboard DLL)

ni semua berpunca kerana aku suka sangat makan dalam kereta sambil drive sambil ngap... ngap....

ada apa² cadangan tak bro??? :lol:

Mod... kalau topik ni tak sesuai post kat sini tolong alihkan ye... :D

senang aje,jgn makan dalam keta sambil drive...

penah gak aku try jemur kat panas.... tapi tak la sampai 2 3 hari...... semut tu ada gak... agaknya diorg ada bawa kipas sendiri kot.... hahahaha...

jgn ckp kan semut beb anak lipas pun ada x caya ko try la usha kete ko memalam buta...cara dia mcm member ckp beli kapur halau semut + lipas..kasi tabur pastu cuci la kete dulu & bentikan la tabiat makan dlm kete tuh..

aku percaya cakap ko heaven X coz kereta aku pun ada lipas..bila usha malam2 mak oiii siap beparti lagi..puas aku bunuh tak habis2 last2 aku guna RIDSECT je..habis cerita..kalau semut pun buleh..ko spray jer atas bawah karpet pastu biorkan jer 2 3 jam lepas spray n pastikan xader makanan..lepas tu ko tengok dah terlentang kaki keatas.

p/s..kalo xjadi aku rasa lipas n semut ko tu pakai topeng gas

p/s..kalo xjadi aku rasa lipas n semut ko tu pakai topeng gas

kalo tikus plak macamana nak kasi ilang?

-keta aku dulu ade tikus nyorok kat air-con punya rongga.. pastu yang best lg, tikus tu mati kat situ.. yang best sgt2, aku xyah beli pewangi keta...

kalo tikus plak macamana nak kasi ilang?

-keta aku dulu ade tikus nyorok kat air-con punya rongga.. pastu yang best lg, tikus tu mati kat situ.. yang best sgt2, aku xyah beli pewangi keta...

wahhh nih 1st time aku dgr tikus mati dlm kete siap mati dlm lobang air-cond lagi nih..kete ko mesti MPV kan..sampai tikus pun leh buat port...anak tikus ke mati sampai leh masuk dlm saluran air-cond kete?? makanan apa yg ko letak dlm kete sampai tikus pun minat nak masuk nih.. :lol:

aku pun penah gak semut berumah dlm kete.. masa tu baru balik kg, MIL kasik berguni2 buah rambutans.. aku jemur kete tengah panas.. mmg menjadi lah.. terkedang semut2 tersebut..

moralnya : dont eat and drive but u can drink and drive..(air kosong je ler...) :wub:

Edited by aina_sara

Tikus?kalau tikus aku rasa baik ko cari kucing yang 5 6 hari xmakan n letak dalam kereta ko..confirm dia buleh cari tikus tu kat maner n ngap tikus tu.. :lol:

Terkedang tu apa?

haiya... high tu tanda kau kena kawin la, baru clean sikit itu punya keleta hahaha :lol:

gurau jerk high :lol:

ni kalu ada bini, sure bini yg kena bersih kete korang yee.... manyak ensem muka korang!! :angry:

jarang aku dgr suami suruh bini basuhkan kete dia slalu suami mmg akan basuh kete sendiri xpun antar kedai suruh cuci..

kalo orang gaji basuhkan kete tuh biasa la aku dgr...hahaha

aku jenis antar kedai sebab aku pemalas hahahaha

automatik?? ingat robot ke..? ^_^ siannya.. smpi kete pun kena cuci, laki wat pe? rilek tido kat dlm umah?

*eh, apsal aku emos plak ari ni ye.. ntah laa.. marahkan nyamuk, kelambu dibakar..*

wei... xdela sampai kena cuci, x kan psl semut nak basuh 1 kete

maksud aku klu ada sampah dlm kete tu.....

semut dtg sbb ada sisa2 makanan, kan main campak2 jer lps mkn jd secara automatiknya la..... :lol:

p/s: selalu aku tgk la :lol:

Tikus?kalau tikus aku rasa baik ko cari kucing yang 5 6 hari xmakan n letak dalam kereta ko..confirm dia buleh cari tikus tu kat maner n ngap tikus tu.. :lol:

Terkedang tu apa?

aah...pas2 esok pagi tgk2 taik kucing ada,tu ok la ckit sbb bleh basuh...yg kushen rabak sbb kucing tu cakar2? lg sakit ati ada....

p/s:aku stat anti kucing lepas die berak kat tilam kat asrama ms kitorg cuti...

haiya... high tu tanda kau kena kawin la, baru clean sikit itu punya keleta hahaha :lol:

gurau jerk high :lol:

amboi... kawin ye... ko pun lum lepas lagi... fire!!!!!! fire!!!!

automatik?? ingat robot ke..? ^_^ siannya.. smpi kete pun kena cuci, laki wat pe? rilek tido kat dlm umah?

*eh, apsal aku emos plak ari ni ye.. ntah laa.. marahkan nyamuk, kelambu dibakar..*

hahaha.... relek la cik aini.... aku rasa lelaki zaman ni masih lagi bijak dalam hal rumah tangga...

contohnye... aku tgk member² aku ada yang pandai tukar lampin anak, masak dan ada yang aku KAGUM gile tu pandai jaga isteri dia yang baru lepas bersalin. sampai isteri dia berkata padaku.... " Rosdi kalau la ko rajin macam laki aku ni, memang bertuah la isteri ko nanti" kata beliau dgn nada yang bangga... "Insyaallah" kataku lagi.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...